Sekretny język kotów! Czy wiecie, co wasz kot chce wam powiedzieć?

X, który jest kociofilem, po prostu nie mógł sobie darować czegoś takiego…
Admin

Koty również mają swoją własną mowę ciała. Przekonajcie się o tym…

Kocie zachowanie nie zawsze jest łatwe do odczytania. Często wydaje się być przede wszystkim wielką tajemnicą. Jeśli więc zadajecie sobie pytanie, co wasz kot chce wam powiedzieć, to z pewnością pomogą wam te wskazówki.

Koci pysk

1) Jeśli zobaczysz kota z uszami postawionymi do przodu, oznacza to, że kot jest czegoś ciekawy. Teraz jest dobry moment, aby wysunąć rękę, aby zobaczyć czy kot się zbliży. Nieśmiały kot będzie powoli zbliżał swój nos do ciebie, natomiast przyjazny i odważny może zacząć ocierać się o twoje nogi.

2) Jeśli uszy kota stoją prosto i kot również siedzi prosto, ten kot jest czujny i ma zamiar polować. Jest duża szansa, że usłyszał coś, na co ma ochotę – może ptaka?

3) Jeżeli uszy kota są płasko położone po ciele, a oczy ma szeroko otwarte, kot czuje się bardzo zdenerwowany i niespokojny.

Kocie dźwięki

4) Nie trzeba być specjalistą, aby wiedzieć, że kot mruczy, ponieważ jest zadowolony. Jest to znak dźwiękowy oznaczający, że kot pragnie z tobą kontaktu.

5) Kocie ‚miau’ może oznaczać dowolną ilość rzeczy. Kot może być głodny, szczęśliwy, gdy cię zobaczy lub po prostu chce zwrócić twoją uwagę. Wielu ekspertów zgadza się, że choć kocięta miauczą, aby coś dostać od swoich matek, miauczenie dorosłego kota wydaje się być skierowane specjalnie do ludzi. Dorosłe koty zazwyczaj nie porozumiewają się ze sobą miaucząc.

6) Jeśli Twój kot kłapie zębami lub hałasuje w pobliżu okna, oznacza to, że właśnie zauważył swoją zdobycz. [Albo jest sfrustrowany, bo wie, że jest nieosiągalna – admin]

Postura kota

7) Kot, który się wygina i najeżył futerko próbuje sprawiać wrażenie, że jest większy. Jest to forma obrony lub wystraszenia przeciwnika i kot ma nadzieję, że zostawisz go w spokoju.

8) Nie obrażaj się, gdy kot odwraca się tyłem do ciebie On po prostu stara się okazać ci zaufanie i uznaje cię przyjaciela. Koty wąchają się nawzajem tak jak to robią psy!

9) Kot, który przewrócił się na plecy jest gotowy do zabawy. Ma ochotę na łaskotanie lub drapanie po brzuchu.

[Kot niosący ogon pionowo mówi: „Masz moją pełną i niepodzielną uwagę”. – admin]

Kocie zachowanie

10) Kot, który przynosi upolowany ‚prezent’ chce nam pokazać, jak dobrym jest myśliwym. Koty mają naturalne instynkty łowieckie, które przekazują swoim kociętom. Tak samo, jak uczą polować swoje młode, starają się też nauczyć tej sztuki swoją ludzką rodzinę.

[Gdy przynosi martwą mysz, to po to, by dać nam do zjedzenia. Gdy zaś mysz jest żywa, to po to, byśmy się nauczyli łapać myszy – admin]

11) Kot, który ociera się o meble lub twoje nogi nie zawsze chce się tylko podrapać. W ten sposób znaczy swój teren, pozostawiając wszędzie swój zapach.

12) Koty ugniatają poduszki lub koce aby poczuć się wygodnie.

13) Koty uwielbiają zwijać się w kłębek w pudełkach i małych pomieszczeniach. Sprawia to, że czują się bezpiecznie. Wydaje im się, że drapieżnik nie będzie w stanie ich znaleźć, ale wciąż pozostają czujne i gotowe.

14) Jeśli widzisz kota leżącego w pozycji ‚Sfinks,’ to po prostu jest mu wygodnie. Z pewnością też wtedy pomrukuje!

15) Kot, który ma z tobą kontakt wzrokowy, a następnie powoli zamyka swoje oczy, chce czegoś od ciebie, prawdopodobnie zainteresowania i okazania mu uczuć. Jeżeli zmrużysz oczy tak jak kot, dasz mu dokładnie to, na co czeka!

[Można siedzieć naprzeciwko kota, powoli mrugać oczami i wielokrotnie wymiawiać jego imię. Kot będzie szczęśliwy – admin]

http://likemag.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s