Media: ustawa Trumpa zakazuje wjazdu do USA politykowi z Niemiec

„Niemiecko-irański” polityk, Omid Nouripour

Irańsko-niemiecki polityk, członek partii „Związek90/Zieloni” oraz deputowany do Budestagu Omid Nouripour nie może wjechać do Stanów Zjednoczonych z powodu ustawy migracyjnej Donalda Trumpa, – pisze „Der Spiegel”.

Omid Nouripour urodził się w 1975 roku w Teheranie. Jako dziecko wraz z rodzicami przeprowadził się do Frankfurtu nad Menem. Od 2002 roku ma podwójne obywatelstwo — niemieckie i irańskie, co stwarza problem przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych zgodnie z nowymi przepisami.

[I bardzo dobrze, że stwarza. Co to w ogóle jest „podwójne obywatelstwo”? To są kpiny z wszelkiej logiki – admin]

Donald Trump podpisał w piątek ustawę, która zatrzymuje napływ uchodźców do USA na 120 dni, zakazuje na czas nieokreślony przyjmowania uchodźców z Syrii, zaostrza niektóre zasady wjazdu do Stanów Zjednoczonych, a także na 90 dni zatrzymuje wjazd do USA ludzi z szeregu państw o przeważająco muzułmańskiej ludności.

Według danych agencji Reutera, ze sformułowania ustawy wynika, że mowa o tymczasowym zakazie wjazdu dla obywateli Iraku, Iranu, Syrii, Sudanu, Jemenu, Libii i Somalii.

Zakaz wjazdu obowiązuje dla posiadaczy dwóch paszportów. W analogicznej sytuacji oprócz Nouripoura znalazły się dziesiątki tysięcy mieszkańców Niemiec.

„Na moim przykładzie widać, na ile absurdalny jest zakaz wjazdu wydany przez Trumpa” — powiedział polityk. Omid Nouripour uważa, że Niemcy powinny domagać się zniesienia zakazu.

[Zakaz jest bardzo dobrze umotywowany. Znamy zbyt wiele przypadków, kiedy „naturalizowani” i „zasymilowani” muzułmanie wyjeżdżają za granicę, aby wspomagać terroryzm. – admin]

Amerykańska wiza Nouripoura wygasa pod koniec lutego. Złożył on dokumenty po nową wizę jeszcze zanim ustawa weszła w życie, jednak nie liczy teraz na jej otrzymanie. Jako deputowany do Bundestagu Nouripour ma paszport dyplomatyczny, jednak i ten dokument w danym przypadku jest bezużyteczny, jak zauważa „Der Spiegel”.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s