W UE słabną pozycje zwolenników konfrontacji z Rosją

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow skomentował sobotnią rozmowę telefoniczną prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa. Jego zdaniem w UE jest wielu zwolenników współpracy z Rosją, a pozycje „stronników konfrontacji” obecnie słabną.

Przedmiotem rozmowy przywódców Rosji i USA była m.in. walka z Państwem Islamskim, sposoby osiągnięcia bardziej trwałego pokoju w Syrii, konflikt arabsko-izraelski, sferę stabilności strategicznej, sytuację wokół irańskiego programu jądrowego i Półwyspu Koreańskiego.

Prezydenci zobowiązali się też do podtrzymywania kontaktów. Ponadto Putin i Trump ustalili, że wydadzą polecenie, by został uzgodniony ewentualny termin i miejsce ich osobistego spotkania.

— W UE jest wielu zwolenników zniesienia sankcji i współpracy z Rosją. Dotychczas brali nad nami górę stronnicy konfrontacji. Ale ich pozycje słabną – napisał w niedzielę senator na Twitterze.

— Rozmowa pokazała: inicjatywę w polityce światowej ma dziś Putin i Trump. Merkel i Hollande bronią starych redut, nie proponując nowych idei – dodał rosyjski polityk.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s