„10 sierot z Aleppo” – czyli jak salonowe media wykreowały fałszywego newsa i rozsiały dezinformację

Salonowe media wygenerowały fałszywą informację, jakoby polski rząd odmówił przyjęcia 10 sierot z Aleppo. Nieprawdziwego newsa zaczęły rozpowszechniać niemal wszystkie czołowe media w Polsce. Cel takiego działania był prosty – chodziło o pokazanie, że obecny rząd składa się jedynie z bezdusznych biurokratów, którzy nie znają współczucia dla „10 sierot”.

Odpowiednio grzane oburzenie opozycji miało się przelać na oburzenie Polaków, a w konsekwencji wywołać niechęć wobec rządu i spadek notowań sondażowych. Wygląda na to, że manipulacją i kłamstwami są oni zdolni do wszystkiego!

Sekwencja wydarzeń w sprawie „10 sierot z Aleppo” była następująca (via Demaskator):

Pomimo udowodnienia, że news ten był jawnym kłamstwem, łże media nadal publikowały informację, jakoby polski rząd odmówił przyjęcia 10 sierot z Aleppo.

Nie mam wątpliwości co do powodu takiego działania – chodziło o pokazanie, że obecny rząd składa się jedynie z bezdusznych biurokratów, którzy nie znają współczucia dla „10 sierot”. Odpowiednio grzane oburzenie opozycji miało się przelać na oburzenie Polaków, a w konsekwencji wywołać niechęci wobec rządu i spadek notowań sondażowych.

Na przykładzie powyższej sprawy widać wyraźnie, że media lewicowo-liberalne wraz ze swoimi politycznymi nadzorcami zrobią wszystko – łącznie z rozpowszechnianiem kłamstw i manipulacji – by osiągnąć swój polityczny cel, jakim jest powrót do władzy…

Źródło: Demaskator Propagandy (Facebook.com)
http://niewygodne.info.pl

Media „prawicowo-patridiotyczne” są dokładnie tyle samo warte. Nie cofną się przed żadnym kłamstwem, aby utrzymać się przy władzy.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s