Amerykańska flota w stanie najwyższej gotowości

Amerykańskie siły w Zatoce Perskiej znajdują się „w najwyższym stanie gotowości” w związku ze wzrostem napięcia w relacjach z Iranem i zaniepokojeniem ogólnym stanem gotowości wojsk i sprzętu – powiedział w rozmowie z Ria Novosti pracownik amerykańskiego resortu obrony, który wolał zachować anonimowość.

„Wszystkie siły stacjonujące na wodach Zatoki Perskiej znajdują się w stanie najwyższej gotowości” — oświadczył urzędnik.

„Gotowość to błędnie rozumiana koncepcja. Na przykład niegotowe okręty wojenne to okręty, które są w naprawie, przechodzą modernizację, albo okręty, na których dochodzi do zmian w załodze” — zauważył urzędnik i dodał, że nigdy nie bywa tak, by amerykańskie siły znajdowały się w stanie pełnej gotowości.

Relacje USA i Iranu uległy zaostrzeniu po dojściu do władzy administracji Trumpa. Amerykański prezydent oświadczył, że nie będzie taki „dobry” w stosunku do Iranu jak jego poprzednik Barack Obama. Nowy prezydent USA odnosi się krytycznie do porozumienia nuklearnego pomiędzy Iranem i „szóstką” międzynarodowych pośredników osiągniętego w 2015 roku.

https://pl.sputniknews.com

Co właściwie robią amerykańskie siły w Zatoce Perskiej? Pilnują granic swego kraju?
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s