Najbardziej wrodzy wobec islamskich imigrantów są Polacy

Ponad połowa Europejczyków chciałaby wprowadzenia zakazu imigracji z kraju muzułmańskich. Najwięcej takich osób znalazło się wśród Polaków. Tak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez brytyjski ośrodek analityczny Chatham House.

Badanie zostało przeprowadzone przed publikacją dekretu Trumpa o ochronie USA przed terroryzmem, który zawiesza możliwość wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli siedmiu krajów, gdzie dominują muzułmanie. Dokument spotkał się z niejednoznaczną reakcją zarówno w USA, jak i w Europie.

Inicjatorzy badania oznajmili, że najnowszy sondaż pozwoli rzucić światło na faktyczny stosunek Europejczyków do islamskiej imigracji.

„Nasze wyniki są zdumiewające, a zarazem otrzeźwiające. Pokazują, że ogólne niezadowolenie migracją z krajów muzułmańskich nie ogranicza się do elektoratu Trumpa w USA, ale jest zakrojone na znacznie szerszą skalę” — czytamy w komunikacie brytyjskiego ośrodka.

[Odkrycie! – admin]

W badaniu wzięli udział mieszkańcy dziesięciu europejskich krajów — Belgii, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii, Węgier i Polski. Respondentów poproszono o odpowiedź na pytanie, czy zgadzają się z twierdzeniem, że „migracja z krajów, gdzie dominuje ludność muzułmańska powinna zostać zatrzymana”.

Okazało się, że średnio 55% mieszkańców Europy opowiada się za zakazem imigracji z krajów muzułmańskich. Przy czym spośród dziesięciu krajów objętych sondażem, aż w ośmiu ponad połowa respondentów opowiedziała się za takim rozwiązaniem.

Największy odsetek osób, które zgodziły się z powyższą konstatacją, wystąpił wśród Polaków. Za wprowadzenie zakazu imigracji zagłosowało ponad 70% Polaków. W Austrii dany wskaźnik wyniósł 53%, we Włoszech — 51%.

Najmniej zwolenników wprowadzenia takiego zakazu znalazło się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii — 47% i 41% odpowiednio. W tych krajach panuje też największa niezgoda na postawione w badaniu twierdzenie. Z konstatacją nie zgadza się 32% Hiszpanów i 23% Brytyjczyków. Wśród polskich respondentów zaledwie 9% wyraziło tak zdecydowany protest.

https://pl.sputniknews.com

W Polsce na razie nie ma problemów z masową imigracją z krajów muzułmańskich. Dlatego nie rozumiemy bezpodstawnych obaw Polaków przed czymś, czego nie doświadczyli na własnej skórze.

Powinno się na początek sprowadzić do Polski, powiedzmy, dwa miliony migrantów i sprawdzić, jak to będzie. Kto powiedział, że koniecznie musi być tak samo, jak w Niemczech, Francji, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy w dowolnym kraju, gdzie muzułmanie stanowią liczącą się mniejszość? Może w Polsce będzie zupełnie inaczej? Muzułmanie zasymilują się z Polakami, zaakceptują naszą kulturę i obyczaje, a nawet przejdą na katolicyzm? Nie lękajmy się!
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s