Szwecja: policjant opisał skalę przestępczości wśród migrantów. Premier: to fałsz

Szwedzki policjant Peter Spingare krytycznie opisał na Facebooku swoje doświadczenia odnośnie przestępstw popełnianych przez migrantów. Sprawa stała się tak głośna, że głos zabrał szef szwedzkiego rządu.

– Wiem, że to niezgodne z polityczną poprawnością, ale nie dbam o to – napisał doświadczony funkcjonariusz z Örebro, Peter Spingare. Dodał, że wkrótce przechodzi na emeryturę. Na Facebooku opisał problem, który zauważył podczas swojej pracy:

– Podejrzani: Ali Muhammad, Mahmud, Muhammad, Muhammad, Ali, znowu, znowu, znowu, Christoffer… Co, czy to prawda? Tak, szwedzkie imię zaplątało się tu w sprawie związanej z narkotykami. Muhammad, Mahmud Ali, znowu i znowu – pisze Springare.

W swoim wpisie podkreślił, że większość prowadzonych przez niego spraw dotyczy przestępstw popełnionych przez imigrantów. Wymienia również miejsca urodzenia osób, w sprawie których prowadzi śledztwa, w tym Syrię, Turcję, Somalię i Afganistan, a także stawiane im zarzuty: w tym gwałty, wymuszenia, usiłowanie morderstwa czy groźby karalne.

Stefan Löfven, socjaldemokratyczny premier Szwecji, człowiek który raczej przez okno nie wyleci...

Stefan Löfven, socjaldemokratyczny premier Szwecji; człowiek który raczej przez okno nie wyleci…

– Nie znamy pochodzenia połowy podejrzanych, ponieważ nie mają żadnych ważnych dokumentów i w związku z tym najczęściej kłamią w kwestii swojego pochodzenia i tożsamości. Tak to wygląda teraz i przez ostatnie 10-15 lat – pisze Springare.

Zapowiada, że takie zestawienia będzie zamieszczał na Facebooku co tydzień, by pokazać skalę problemu przestępczości wśród migrantów w Szwecji.

Policjantowi z ponad 40-letnim stażem postawiono zarzut podżegania do nienawiści na tle rasowym. W jego sprawie wszczęto postępowanie wewnętrzne. Jak na razie, wciąż jednak aktywnie pracuje.

Do problemu opisywanego przez Springare odniósł się premier Szwecji – Stefan Löfven, podważając informacje o tym, jakoby tak wielu imigrantów jest odpowiedzialnych za przestępstwa dokonywane w Szwecji.

– Nie wiem jak to wygląda w Örebro, ale patrząc na sprawę szerzej, trudno jest dostrzec, aby 100 proc. zasobów policyjnych było przeznaczanych do zwalczania przestępstw popełnianych przez imigrantów. Bardzo, bardzo trudno jest mi zaakceptować taką perspektywę, chcę podkreślić, że jest ona fałszywa – powiedział premier Löfven w rozmowie z gazetą „Expressen”.

[Zapewniamy p. Löfvena, że sytuacja jest dokładnie taka sama w całej Szwecji, jakby szeroko nie patrzeć na sprawę. – admin]

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s