Dzwony pogrzebowe w Europie

Załamanie Euro : Wyjście Włoch ze strefy euro to będzie gwóźdź do trumny EU, ostrzega znany ekonomista Yanis Varoufakis.

Yanis Varoufakis (grecki ekonomista, minister finansów od 27 stycznia do 6 lipca 2015 roku.) powiedział że szerzy się “epidemia” wśród krajów używających wspólnej waluty, następne w kolejce do zarażenia są Włochy łapiące wirusa Brukselskiej choroby ekonomicznej.

Stwierdził również, że Brexit w wielkim stopniu przyczyni się do rozbicia bloku .

Powiedział: “Na drodze, którą podążamy, nie widzę Włoch pozostających w strefie euro dłuższy czas.”

“Gdy pozwolimy rozszerzać się epidemii z miejsc takich jak Grecja do Hiszpanii, Irlandii – wtedy dotrze ona też miejsc takich jak Włochy.”

55-letni Yanis Varoufakis, który był ministrem finansów w Grecji podczas kryzysu zadłużeniowego, oskarża ostro EU o próby zniszczenia własnych krajów.

Powiedział on: “Interesowało ich tylko obalenie naszego rządu. Dlaczego? Tylko dlatego że chcieli użyć tego obalenia rządu, Grecką Wiosnę, Ateńską Wiosnę jako moralizującą bajkę do przerażania, do wywołania strachu u Hiszpanów , Irlandczyków, Włochów a w końcu francuskich wyborców przed pomysłami,  że mogą oni sami wybrać rząd, który zakwestionuje siłę Trojki (Trojka zespół złożony z Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego odpowiedzialny za organizację pomocy finansowej dla państw strefy euro dotkniętych kryzysem zadłużenia).”

Varoufakis zwrócił uwagę na W. Brytanię, gdzie trwający rozwód z Unią może być dowodem na dzwony pogrzebowe dzwoniące w EU.

“Unia Europejska nie jest klubem, jest czymś większym i znajduje się z zaawansowanym stanie dezintegracji. Wszystko wskazuje na to że Brexit przyśpieszy proces rozkładu.”

Wypowiedział się również na temat lidera Labour Party, Jeremy]ego Corbyna. ”Szansa, że on zostanie premierem w bliższym czasie jest znikoma. A to głównie z powodu głębokich podziałów w Labour Party”.

Za http://www.express.co.uk/news/world/765315/italy-quit-eurozone-euro-european-union-yanis-varoufakis-greece-brexit
http://zorion.neon24.pl

Poważnym błędem jest niedocenianie sił, jakie za wszelką cenę chcą kontynuować lucyferiański projekt pod nazwą „Unia Europejska”. Unia nie upadnie tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli. Konając przez wiele lat, zdąży jeszcze narobić mnóstwo szkód, zmarnować morza energii i kreatywności ludzkiej, wpędzić miliony osób w nędzę i miliony doprowadzić do rozpaczy.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s