Macierewicz zamówił długopisy jak z Jamesa Bonda. Za 83 000 zł. Po co?

Takich gadżetów nie powstydziłby się nawet znany z filmów akcji as brytyjskiego wywiadu. Długopis, który świeci, tnie, rozbija szyby i jest nie do zdarcia to prawdziwe cacko.

Można jednak zadać pytanie, dlaczego Antoni Macierewicz zamówił tysiące takich egzemplarzy?

Nie ma w tym nic z żartu. Okazuje się, że minister obrony narodowej chce być jak Chuck Norris i z nawet najbardziej prozaicznego narzędzia uczynić broń do zadań specjalnych. W tym wypadku padło na długopisy, które mają być wielozadaniowe, a dokładniej rzecz biorąc – „taktyczne”.

Tak właśnie mają się nazywać długopisy, które zamówiło Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort ogłosił właśnie przetarg na tysiąc długopisów taktycznych, które mają spełniać masę różnych, narzuconych przez ministerstwo, wymogów. Wśród nich są m.in. możliwość pisania w temperaturach od -37 do 120 stopni Celsjusza, wykonanie z aluminium lotniczego, uzbrojenie w nóż, latarkę LED i zbijak do szyb.

Jak dotąd nie zostało jednak wyjaśnione po co resort Macierewicza zamawia takie niesamowite gadżety. Ani na swojej stronie, ani w przekazach medialnych minister obrony nie wytłumaczył skąd pomysł na takie zabawki. Może chodzi jedynie o wybicie się na tle innych ministerstw, które używają zwykłych długopisów?

MON może mieć jednak problem z tymi niesamowitymi gadżetami. Fakt, że te posiadać mają w sobie nóż, czyni z nich broń białą [? A co ze scyzorykami Victorinox? – admin]. Oznacza to, że albo te cudowne długopisy otrzyma tylko garstka wybranych, albo do ich użytku potrzebne będzie… pozwolenie na broń.

pt
http://pikio.pl

Długopisy taktyczne to właściwie żadna nowość. Służą do samoobrony.
Można je legalnie kupić np. w sklepie https://www.militaria.pl.
Jednak zabawka min. Macierewicza ma być dużo bardziej zaawansowana i droga. Mamy podejrzenia, iż jest to pomysł p. Misiewicza, co każdy zrozumie po chwili zastanowienia. Ktoś chce się pobawić w chojraka.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s