Siergiej Ławrow: działania NATO przy granicach Rosji to prowokacja

Działania NATO w pobliżu rosyjskich granic mają charakter prowokacyjny i destabilizujący, oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla gazety „Izwiestia”.

„Działania Sojuszu w przylegających do rosyjskich granic regionach bez wątpienia mają charakter prowokacyjny i destabilizujący. Jest to między innymi wspomniane rozmieszczenia dodatkowych kontyngentów wojskowych bloku w Polsce i krajach bałtyckich — przy czym już trwają dyskusje o możliwości analogicznych obecności sojuszników na terytorium innych krajów Europy Wschodniej, w szczególności w Bułgarii i Rumunii” — powiedział.

Do działań prowokacyjnych, według ministra, zalicza się również „konsekwentna realizacja przez poszczególne państwa członkowskie bloku krajowych planów modernizacji sił zbrojnych oraz budowa nowej infrastruktury wojskowej oraz znaczący wzrost skali i liczby ćwiczeń NATO w pobliżu naszych granic”.

„Szczególne zaniepokojenie wywołuje trwająca budowa rakietowego systemu obrony USA w Europie, którego prawdziwe antyrosyjskie ukierunkowanie nigdy nie budziło u nas wątpliwość. Dlatego też objęty w NATO „stary nowy” kurs na powstrzymywanie Rosji, włączając w to jednostronną decyzję o pełnym zamrożeniu praktycznej współpracy z nami w kwestiach cywilnych i wojskowych, prowadzi do wzrostu nieufności i podważenia istniejącej równowagi sił w Europie” — zaznaczył Ławrow.

https://pl.sputniknews.com

To nie tak. Lokowanie amerykańskich baz militarnych wzdłuż rosyjskiej granicy to żadna prowokacja. Natomiast ruchy wojsk rosyjskich wewnątrz własnego kraju – prowokacją jest.
Kto nie wierzy, niech spyta dowolnego przedstawiciela nacji „polactwo”, oby sczezła.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s