Braterstwo Polsko – Rosyjskie na ulicach wielu miast…

Nabieramy wiatru w żagle…

Dalszy ciąg przeciwdziałania rusofobii w Polsce oraz poza granicami kraju. W sobotę 11.02.2017 r. jednocześnie do wspólnych działań przyłączyli się ochotnicy z trzech miast: Poznania, Świebodzic w woj. zachodniopomorskim oraz z Londynu.


[Mały wtręt admina… Nazwa „rusofobia”, o niemal medycznym wydźwięku, wydaje mi się nazbyt elegancka na opisanie tego gnoju umysłowego, jaki reprezentują patridioci, zwłaszcza ci spod znaku Gazety Polskiej i przybudówek – admin]

W Poznaniu byłem osobiście, gdzie wspólnie z Dominikiem Smelkowskim, pełnomocnikiem okręgu wielkopolskiego oraz aktywistami podległymi, propagowaliśmy ideę umacniania dobrych stosunków z Federacja Rosyjską. Działania miały przebieg spokojny, polegały na kolportażu ulotek oraz rozmowach z ludźmi na tematy dotyczące obecnej sytuacji na arenie międzynarodowej Polska — Rosja.

W Świebodzicach działał Marcin Mikołajek, jak poprzednio sam w terenie (ostatnie działania prowadził w Świdnicy), BRAWO! Zaangażowanie i społeczna inicjatywa tego chłopaka oraz bezinteresowność w działaniu wzbudzają podziw i uznanie. Nie poprzestał na jednym mieście i kontynuuje swoją misję. Jak sam twierdzi, robi to, bo uważa, że Rosja jest bliskim nam narodem i należy z nią żyć w zgodzie i przyjaźni, pomimo tylu kłamstw szerzonych, aby zniechęcić nas Polaków do naszych najbliższych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Kamil Stupecki, pełnomocnik BPR na Wielką Brytanię, działał z naszym aktywistą z Londynu. To wstęp do realizacji dalszych zadań, jakie przed sobą stawiamy, zaznacza.

Proszę zwrócić uwagę, jak ładnie przyozdobił odznakę BPR, w ten sposób będą przygotowywane wszystkie odznaki dala czołowych działaczy organizacji.


Działania naszych aktywistów świadczą o tym, że nabieramy wiatru w żagle. Uświadamianie młodych ludzi do propagowania przyjaźni POLSKO — ROSYJSKIEJ jest naszym nadrzędnym celem. Coraz więcej ludzi przekonuję się do naszych uczciwych i pokojowych intencji. Wspierają nas, co jest naprawdę dobrą wróżbą na przyszłość. Powiedzcie sami! Czy to nie jest wspaniałe? Po to zostało właśnie stworzone BPR.

Głęboko wierzymy, że inne organizacje przyłączą się do wspólnego działania. Jest to naszym największym marzeniem. Do wielu piszemy, jedni się zastanawiają, drudzy milczą, inni podejmują wyzwanie i wspólne działania.

Apelujemy: koniecznie trzeba przełamać stereotypy, zacznijmy wspólnie pracować. Braterstwo Polsko – Rosyjskie to nie jest zamknięte środowisko, BPR to my wszyscy…

Oto relacja Kamila:

„Gdy robiliśmy zdjęcia na Vauxhall, podeszła do nas rodzina Anglików z małymi dziećmi. Dzieciaczki spytały ”a co to za flaga”. Odpowiedziałem, że jest to flaga Braterstwa Polsko-Rosyjskiego (Polish-Russian Brotherhood). Objaśniłem, że nasza organizacja bazuje głównie w Polsce, ale rozrasta się, ponieważ Polaków można znaleźć wszędzie. Powiedziałem, że właśnie zaczynamy działalność w Anglii. Pani była trochę zdziwiona, ale powiedziała (cytuje dosłownie): ”Polish-Russsian Brotherhood?… Lovely”.

Gdy byłem w Krymie, to wszystkim moim znajomym i przyjaciołom mówiłem o naszym Braterstwie. I podkreślałem jedno — żyjemy w różnych krajach, mamy różne obywatelstwa — jednak jesteśmy jednym narodem!!! Jesteśmy Słowianami. Nie pozwolimy innym nas podzielić. Jesteśmy bardzo pokojowo nastawieni i w naszych szeregach nie miejsca na agresje, nienawiść, rasizm i ksenofobie. Naszym celem jest zbudowanie pozytywnych relacji miedzy Polakami i Rosjanami i innymi narodami.”

To mądre i jakże prawdziwe słowa, które są esencją tego, co robimy i w co wierzymy. Zachęcamy wszystkich ludzi do nas. Każdy, kto podziela nasz cel i kierunek w którym zmierzamy, jest mile widziany.

Fot. i tekst: Piotr Radtke
https://pl.sputniknews.com/

Oby działalność tych wspaniałych młodych ludzi nie skończyła się na oskarżeniach o szpiegostwo na rzecz Rosji oraz zamknięciem za kratkami bez postawienia jakiegokolwiek konkretnego zarzutu. Bo pamiętajmy, że Polska to jest państwo BEZPRAWIA, KORUPCJI I AGENTURY, rządzone przez psychopatów – na co żywym dowodem jest los Mateusza Piskorskiego
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s