Krystyna Sienkiewicz nie żyje. Aktorka miała 81 lat

Zmarła aktorka Krystyna Sienkiewicz. Charyzmatyczna gwiazda polskiej sceny teatralnej i kabaretowej miała 81 lat. O jej śmierci poinformował Kuba Sienkiewicz.

Krystyna Sienkiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wykonawczyni piosenki poetyckiej zmarła 12 lutego w nocy. O jej śmierci poinformował lider Elektrycznych Gitar, Kuba Sienkiewicz na Facebooku:

– Krystyna miała ogromny dystans do siebie i żartowała do końca. Pisała książki wspominkowe, ostatnio – między innymi o udarze mózgu. Tym razem żartowała, że napisze książkę o zapaleniu płuc – poczucie humoru zostało jej do ostatnich dni – powiedział artysta w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Dobrołowiczem.

Aktorka była związana m.in. Kabaretem Starszych Panów oraz Kabaretem Olgi Lipińskiej. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70. towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama.

W filmie pełnometrażowym Krystyna Sienkiewicz wystąpiła po raz pierwszy w 1958 roku. Była to rola epizodyczna w filmie „Pożegnania” Wojciecha Jerzego Hasa. Ponadto, można ją było także oglądać m.in. w filmach „Smarkula” Leonarda Buczkowskiego, „Lekarstwo na miłość” Jana Batorego, „Rzeczpospolita babska” Hieronima Przybyła, „Rodzina Leśniewskich” (serial i film, reż. Janusz Łęski), a także serialach „Graczykowie”, „Na dobre i na złe”, „Daleko od noszy” czy „Hela w opałach”. Występowała również na deskach warszawskich teatrów.

Za http://www.telemagazyn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s