Węgrzy na miesiące zamkną uchodźców w kontenerach jak śmieci. Organizacje praw człowieka w furii.

Węgrzy dalej prowadzą swoją antyimigracyjną politykę i nie zwracają uwagi na krytykę ze strony unijnych władz oraz organizacji praw człowieka. Tym razem wpadli na pomysł, by umieszczać uchodźców gromadzących się przy granicy w… kontenerach.

Informację o umieszczaniu osób ubiegających się o azyl w kontenerach przekazał szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Janosa Lazara. W tym celu rząd zlecił nowelizację czterech ustaw. Według planów, osoby ubiegające się o azyl mają przesiadywać w kontenerach mogących pomieścić 200-300 osób aż do rozpatrzenia wniosku.

Organizacja Amnesty International wręcz nie może w to uwierzyć.

– To kolejny, nadzwyczaj niepokojący krok w ramach trwających od dawna prób rządu węgierskiego, by penalizować i demonizować bezbronnych ludzi – powiedział oburzony rzecznik AI Aron Demeter.

Amnesty International jest przekonana, że nowe węgierskie prawo naruszy unijne przepisy oraz konwencję genewską o statusie uchodźców.

– Zamykanie ludzi na miesiące w obozie kontenerowym to skandaliczne posunięcie rządu węgierskiego. To kolejny przykład pokazujący, dlaczego Unia Europejska powinna zdecydowanie wystąpić wobec łamiących unijne i międzynarodowe prawo Węgrów.

http://pikio.pl

Po pierwsze – nikt tych „uchodźców” do Węgier nie zapraszał, ani nie obiecywał zakwaterowania w hotelu.
Po drugie – prawoczłowiekowcy lejący łzy nad rzekomym łamaniem prawa przez rząd węgierski, wydają się zupełnie nie zwracać uwagi na masowe, nagminne łamanie prawa przez migrantów.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s