Statek aborcyjny „Langenort” prawdopodobnie ponownie zawinie do Polski

Taką deklarację złożyła założycielka proaborcyjnej organizacji „Kobiety na falach”.

Rebecca Gomperts, założycielka holenderskiej organizacji Kobiety na Falach (Women on Waves), stwierdziła, że w ciągu najbliższych dwóch lat statek z kliniką aborcyjną ponownie pojawi się w polskim porcie.

Statek „Langenort” ostatnio przybył do Polski w 2003 roku. Zawinął wtedy do portu we Władysławowie. Wywołał on wówczas ostre protesty Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej. Organizacje wyrażały wtedy sprzeciw udostępnianiu na wodach międzynarodowych nielegalnych w Polsce pigułek wczesnoporonnych.

[Państwo Polskie nie potrafiło / nie chciało sobie wtedy poradzić z kilkoma rozwydrzonym kurewkami – admin]

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Rebecca Gomperts stwierdziła, że prawo aborcyjne w Polsce jest dużo ostrzejsze niż ogromnej większości pozostałych krajów europejskich. Obecne prawo zostało potępione przez Europejski Trybunał Praw Człowieka jako zbyt drakońskie. Mimo to sytuacja w waszym kraju się pogarsza. I to nie tylko w zakresie aborcji, ale wszelkich praw człowieka.

Dodała również, że w organizacja będzie przeprowadzała kampanie z udziałem pływających klinik aborcyjnych. Chociaż na razie kampanie te nie będą dotyczyć Polski, to do naszego kraju najprawdopodobniej zawiniemy jednak ponownie w ciągu najbliższych dwóch lat.

[Nie trzeba chyba dodawać, iż organizacja „Kobiety na falach” (Women on Waves) ma ścisłe związki z pewnym żydowskim filantropem – admin]

kresy.pl / rp.pl
http://www.kresy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s