Ile Krym zarobił na sprzedaży majątku Kołomojskiego?

Krym zarobił na sprzedaży wcześniej znacjonalizowanego majątku ukraińskiego oligarchy Igora Kołomojskiego ponad 1,5 mld rubli – poinformowała minister stosunków majątkowych i ziemskich Anna Aniuchina.

Sprzedaż majątku na aukcjach zaczęła się w lutym tego roku od sanatorium „Foros”. Wszystkie otrzymane pieniądze zostały przekazane na odszkodowania dla krymskich inwestorów trzymających swoje oszczędności w Privatbanku, który zamknął swoje oddziały na półwyspie po przyłączeniu Krymu do Rosji.

„W tym roku został sprzedany majątek sanatorium „Foros”, który wynosi około 1 mld 200 mln. Suma ta w całości została przekazana inwestorom. Następnie sprzedano jeszcze pięć obiektów komercyjnych na sumę 304 mln rubli” — powiedziała Aniuchina podczas konferencji w krymskim centrum prasowym MIA Rossiya Segodnya.

Minister podkreśliła, że aktualnie do sprzedaży przygotowanych jest około dziesięć obiektów, które zostaną wystawione na aukcję w pierwszym kwartale 2017 roku.

„Osiem z nich to pomieszczenia niemieszkalne i mieszkalne. Dwa obiekty zostaną ponownie wystawione na aukcje, dlatego że nie na wszystkie obiekty od razu znajdują się kupcy. Początkowy koszt wszystkich dziesięciu obiektów wynosi około 460 mln rubli” — dodała minister.

Wcześniej szef republiki Siergiej Aksionow informował, że w 2017 roku dochód ze sprzedaży majątku Kołomojskiego powinien wynieść około 2 mld rubli.

https://pl.sputniknews.com

Kołomojski to nie tylko „oligarcha”, który dorobił się majątku na złodziejstwie i oszustwach. Kołomojski to pospolity żydowski bandzior, który likwidował konkurencję przy pomocy mniejszych bandytów uzbrojonych np. w kije bejsbolowe.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s