Polska wznowi współpracę z Rosją?

Polska jest zainteresowana współpracą gospodarczą z Rosją i przygotowuje się do wznowienia prac Rosyjsko-Polskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej – poinformowało dzisiaj MSZ Polski.

[Ani chybi kundelki dostały opierdol od wyższej instancji, że nie wiedzą, kiedy przestać ujadać – admin]

„Jesteśmy zainteresowani prowadzeniem konstruktywnego i pragmatycznego dialogu w dziedzinie gospodarki i utrzymaniem związków handlowych między polskimi i rosyjskimi przedsiębiorcami” — poinformowało biuro prasowe MSZ w odpowiedzi na zapytanie rosyjskich mediów odnośnie przyszłości stosunków dwustronnych między Polską i Rosją. „Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia dialogu w zakresie kwestii gospodarczych w formacie Rosyjsko-Polskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej. Obecnie trwają wewnętrzne procedury dotyczące wyznaczenia współprzewodniczącego ze strony Polski” — podkreśliło MSZ.

Nie widzimy przeciwskazań, aby w sferach, których nie obejmują ograniczenia, odbywały się związane z gospodarką wydarzenia, zwłaszcza na szczeblu regionalnym — dodano w resorcie polityki zagranicznej Polski. Ministerstwo wysoko ocenia pracę Polsko-Rosyjskiej Rady ds. Współpracy Regionów RP z Obwodem Kaliningradzkim FR.

„Dzięki tej współpracy staje się możliwa promocja rozwoju społeczno — ekonomicznego regionu po obydwu stronach granicy, a także wspólne opracowanie odpowiedzi na wyzwania w dziedzinie ochrony środowiska” — podkreśliło biuro prasowe MSZ. [Czemu bez wątpienia posłużyło zamknięcie przez Polskę małego ruchu granicznego w regionie – admin]

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wyraziło także gotowość do rozwoju dialogu z Federacją Rosyjską w sferze kultury i współpracy stowarzyszeń obywatelskich. W resorcie przypomniano o wznowieniu pracy Polsko — Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych. „Planowane są konsultacje szefów odpowiednich departamentów MSZ, w trakcie których strona polska liczy na szersze omówienie możliwych kontaktów i współpracy w sferach, których nie dotyczą ograniczenia” — poinformował resort.

Rosyjsko-Polska Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Gospodarczej ostatni raz obradowała w marcu 2013 roku w Gdańsku. Grupa robocza ds. celnych prowadziła negocjacje w 2016 roku. Inne grupy — ds. współpracy w sektorze paliwowo — energetycznym, w sektorze rolnym, turystycznym, a także w zakresie handlu i inwestycji oraz współpracy wojskowo — technicznej — nie spotykały się przez ok. 4 lata. Zgodnie z oczekiwaniami, kolejne posiedzenie komisji może odbyć się w Moskwie w tym roku.

https://pl.sputniknews.com

Jako człowiek niedyplomatyczny odradzam Rosjanom jakąkolwiek współpracę z tymi gnojami i śmierdzielami, jacy sprawują w Polsce rządy. Jeśli już – to współpraca na szczeblu lokalnym, gdzie łatwiej znaleźć jest normalnych ludzi.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s