Prawda nas upokorzy

Prawda nas upokorzy. Nie jest dobrze słuchać prawdy o sobie, zwłaszcza jeżeli przez lata karmiło się uszy kłamstwami i jeszcze do tego filtrowało je przez różowe okulary. Obecnie jesteśmy na skraju nowego horyzontu zdarzeń, który będzie się o nas upominał w ramach Unii Europejskiej, NATO i sytuacji regionalnej.

W najbliższym czasie usłyszymy dużo gorzkich słów na temat naszego kraju, w znacznej mierze prawdziwych. Prawdopodobnie prawda, którą usłyszymy – nas upokorzy.

Właśnie dlatego będzie to g. prawda dla naszych elit rządzących. Ponieważ już samym założeniem nowej koncepcji ideologiczno-politycznej rządzących, stała się opcja dystansowania się od Zachodu. Co samo w sobie jest słuszną koncepcją, jednak należy to umieć zrobić, tak żeby to nie wyglądało na to, czym ma być. Na tym polega polityka, tymczasem „nasi” z otwartą przyłbicą i przez pole – na prosto! A to nie o to chodzi, absolutnie nie o to.

[Opcja DYSTANSOWANIA SIĘ OD ZACHODU? Admin jest chyba ślepym sklerotykiem, bo nic takiego nie dostrzega. Przeciwnie. – admin]

Przede wszystkim szokiem dla nas będzie to, jak pan Trump doprowadzi do porozumienia z panem Putinem. Nastąpi wygaszenie jazgotu, anulowanie sankcji, stopniowo będzie wprowadzana nowa normalizacja.

Ponieważ Chiny są ważniejsze dla USA od Ukrainy. Rosja jedynie się broni, to wobec niej wprowadzono sankcje, będące w istocie wojną gospodarczą pana Obamy i jego pomagierów. Porozumienie na linii Zachód-Rosja jest jak najbardziej możliwe i prawdopodobne, ponieważ nie ma pomiędzy naszymi blokami żadnych sprzecznych interesów o randze strategicznej. Najlepiej dowodzi tego polityka niemiecka. Pomimo sankcji Niemcy pompują z Rosji gaz i ropę.

Czy trzeba czegoś więcej, niż rozbudowa Nord Stream, żeby pokazać jak dobrze układa się współpraca jeżeli nie wkracza w nią negatywna polityka? Oba systemy są w naturalnej symbiozie i biada temu, kto chciałby tą symbiozę zakłócić. Retoryka naszych polityków już się do tego dostosowuje, chociaż stopniowo i powoli. Będzie niesłychanie ciekawe to, jaki kształt przybierze w momencie jak dojdzie do resetu? Czym wówczas zostanie zastąpiony tradycyjny jazgot i rusofobia? Przejście na pozycję Budapesztu będzie dość trudne, jednak to jedyny kierunek ewolucji relacji. Inaczej – każdy inny scenariusz prowadzi nas do powtórki Września.

Przeformatowanie Unii Europejskiej jest faktem, właśnie się dzieje – na naszych oczach. Co prawda, jak tylko pan Schulz zaczął być brany pod uwagę w sondażach kanclerskich, to wygrzebano mu coś z przeszłości.

We Francji pani Marine Le Pen, również nie ma łatwo. W Holandii, w zasadzie już wiadomo kto wygra, inną kwestią jest, czy będzie zdolny stworzyć rząd. Jednak dotychczasowa polityka wobec imigrantów jest przesądzona. Włosi również mają dość sytuacji, w której są poddani gigantycznej presji, a na ich ulicach rządzi przemoc.

Te wszystkie negatywne emocje, będą musiały znaleźć ujście. Na imigrantach będzie póki co trudno się wyżyć, ale banalnie będzie można przyłożyć Polakom. Jest tylko kwestią czasu, kiedy zacznie się negatywne uderzenie w Polskę. Najpierw Komisja Europejska wytoczy przeciwko nam działa – przytnie fundusze, później już będą inne priorytety. Proszę pamiętać, zawsze chodzi o pieniądze. Przecież nikt na poważnie nie mówi o jakichkolwiek wartościach i innych bzdurach! To tylko narzędzie – wytrych, którym w nas uderzają.

Najbardziej przemilczana będzie jednak prawda na temat słynnych uprzywilejowanych relacji pomiędzy Polską a USA. To stary numer rządzącej neoliberalnej większości, chociaż i para-lewica, jak rządziła dodała do tego kilka swoich wkładek. Przez długi okres czasu Polacy byli karmieni kłamstwami o tym, że rzekomo są jakieś specjalne relacje a co jest, pokazał brak planów ewentualnościowych NATO.

Zresztą w ogóle nie ma o czym mówić, bo w ich polityce praktycznie nie istniejemy, po prostu nas nie ma. Chyba, że jest poszukiwany „osioł trojański”, ale to już inna historia.

Prawa jaką usłyszymy nas upokorzy. Niestety nasi rządzący – generalnie – będą się obrażać na rzeczywistość. To może spowodować tylko jeszcze większą alienację naszego państwa, pogarszanie wizerunku, a to wszystko zacieśni spiralę antypolską, w którą niestety sami się pakujemy.

Prawda o tym jak nas widzą nas upokorzy, prawda o tym, co znaczymy w tych układach upokorzy nas jeszcze bardziej. Może puszczą więcej seriali o „wszystkomających” duszpasterzach – będących fundamentami lokalnych społeczności? Będzie ciekawie. Tylko, że to nic nowego, ponieważ cała nasza historia to przenikające się pasma porażek i upokorzeń. W sumie nic nowego. Zawsze przecież można zmienić historię, jak ludzie zaczną się upominać o prawdę… Władza oszczędzi nam upokorzeń…

Krakauer
https://obserwatorpolityczny.pl

Jedna uwaga do wpisu “Prawda nas upokorzy

  1. A gadaj Krakauerze PRAWDU, bo Aleksander Sołżenicyn powiedział, że DLA ŻYDA NIE MA NIC BARDZIEJ OBRAŹLIWEGO OD PRAWDY. To jest Kapitał Kryminalny, który żyje Łgarstwem, jakim jest np. Holokaust czy JEDWABNE.
    W r. 1968 głoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów dolarów tylko w państwa kapitalistycznych, a ponieważ suma była podana w Miliardach to były to dane z instytutów finansowych. Wówczas kapitał żydowski liczyło KILKADZIESIĄT instytutów a dziś kapitał żydowski liczą Tylko Anglicy. Gdy Żydzi zaczęli domagać się od Anglików ZAPRZESTANIA liczenia kapitału holokaustycznego, który jako STALINOWSKI ma wynosić 300 bilionów $ (300.000.000.000.000) to ci opublikowali paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, narodowość Żydowska, kapitał KRYMINALNY. Wobec tego jego córka z zamrożonej spermy jako HOLOKAUSTKĄ kanclerzycą zostać MUSIAŁA, bo ma klucze do skarbca Hitlera w Wałbrzychu, gdzie przez kilka lat nie mogła się włamać Armia Czerwona, a gdy najęła Czechów to zafundowano jej POZNAŃ, WĘGRY I TURCJĘ.
    Ja zostałem skazany na Karę 9 tys DM jako Kłamca Sądowy (VERWALTUNGSGERICHT STUTTGART – Im Namen des Volkes – U r t e i l – A 4 K 9396/89; ale rok później prasa moskiewska pisała o Satelitarnej Detekcji Złota, że z PORÓWNANIA zdjęć satelitarnych to na Filipinach BRAKUJE złota archeologicznego za 200 miliardy $ wartości kruszcowej, która jest III wartością po historycznej i artystycznej, choć Filipiny nie były mocarstwem tezauryzacyjnym, jak Indie, Francja, Włochy czy Bułgaria. Za tym krył się ogierek żydowski Książę Filip-Małżonek, bo podmiotowy a artykule Kola Podgorny tak nadojad Sportowym Antypolonizmem Gierkowi, że tan kazał go śledzić. Już pierwszy raport mówił, że Sportowy Banderyzm to spółka Satelitarnej Detekcji Złota Podgorny – Książę Filip Małżonek.
    Jeśli zaś chodzi o Złoto Stalina na wykupienie przez Holokaustów USA to sprawę załatwili ponoć Kaczyńscy. Pani Aleksandra Nowak-Tomaszewska najęła na mego asekuranta słynnego Romario. W Procesie Lubelskim sąd zapytał Romario, ILE pieniędzy powierzył Piotrowi Osuchowi jako swemu maklerowi szwajcarskiemu? Romaro powiedział, że 5 milionów dolarów, na co Piotr Osuch krzyknął PIĘĆDZIESIĄT. – Tak załatwiono WYSADZENIE przez Lufthansę 2 Swissairów nad Atlantykiem z 450 ludźmi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s