Szef MSZ Austrii proponuje wysyłać uchodźców na Kaukaz

Minister spraw zagranicznych Austrii Sebastian Kurz zaproponował stworzenie centrów Unii Europejskiej, które będą przyjmować uchodźców poza granicami wspólnoty, na przykład w Gruzji czy na Bałkanach Zachodnich.

„Potrzebujemy centrów dla uchodźców poza granicami UE, które byłyby zarządzane wspólnie z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców. Gdzie właściwie się one będą znajdować – jest kwestią drugorzędną. Najważniejsze, że zapewnią ochronę i że ludzie, którzy próbują nielegalnie wjechać do Europy, będą trafiać do nich. Te instytucje mogą powstać w takich krajach jak Gruzja, Egipt czy w jednym z państw na Bałkanach Zachodnich” – powiedział minister w wywiadzie dla tygodnika Bild am Sonntag.

Kurz po raz kolejny skrytykował politykę migracyjną kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

„Ta błędna polityka została poparta przez przywódców wielu państw i rządów, a także przez Komisję Europejską. Opierała się na dobrych zamiarach, jednak ja zawsze rozumiałem: jeśli przyciągamy ludzi do Europy Centralnej, to będzie ich napływać coraz więcej” – powiedział minister spraw zagranicznych Austrii.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s