Anonimowy urzędnik z Nowego Jorku ujawnił przyczynę śmierci Czurkina

Wbrew zapewnieniom strony amerykańskiej, że przyczyny śmierci ambasadora Rosji przy ONZ Witalija Czurkina nie zostaną ujawnione, anonimowe źródło w administracji Nowego Jorku poinformowało media, że rosyjski dyplomata zmarł na zawał serca.

Informator agencji Associated Press nie zgodził się na ujawnienie swojego nazwiska, bo – jak twierdzi – nie jest upoważniony do wypowiadania się na ten temat publicznie.
Strona rosyjska dotychczas nie skomentowała tych doniesień.

— Ambasador Rosji przy ONZ, którego stan zdrowia gwałtownie pogorszył się w jego biurze w ubiegłym miesiącu, zmarł na zawał serca. Nie ma podejrzeń co do wątku kryminalnego – podała agencja.

Nowojorski Zakład Medycyny Sądowej poinformował w piątek, że nie ujawni przyczyny śmierci Czurkina, podkreślając, że wynika to z prawa międzynarodowego i protokołu dyplomatycznego. Ambasada Rosji przy ONZ potwierdziła, że ta decyzja jest zgodna z zasadami immunitetu dyplomatycznego.

Wcześniej rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zwróciła się do USA z prośbą o przekazywanie wszystkich informacji w tej sprawie wyłącznie za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych, aby uniknąć spekulacji w mediach.

Witalij Czurkin zmarł niespodziewanie w Nowym Jorku 20 lutego, na dzień przed 65. urodzinami. Pracował w dyplomacji od 1974 roku, a od 2006 roku zajmował stanowisko stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ.

https://pl.sputniknews.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s