Bułgarscy wieśniacy bronią Europy! Nie jest problemem, że to muzułmanie, tylko że to inna cywilizacja i nas nie lubią.

Uzbrojeni i zamaskowani bojówkarze patrolują granicę bułgarsko-turecką w pasmie górskim Strandża. Milicjanci pilnują aby do Bułgarii nie przechodzili imigranci z Bliskiego Wschodu.

Wedle portalu express.co.uk dowódcą i twórcą niecodziennego „pospolitego ruszenia” o nazwie „Bułgarska Narodowa Obronna” – BNO Shipka jest Władimir Rusev, były pułkownik, który twierdzi, że był ochotnikiem w trakcie wojen w Czeczenii w armii rosyjskiej.

Zdaniem dowódców BNO ilość ochotników oscyluje nawet do 5 0000 wyszkolonych ludzi, pochodzących głównie z wiosek w rejonie przygranicznym. Uważają, że są ostatnim szańcem obronnym południowej Europy.

BNO tropi nielegalnych emigrantów, którzy przechodzą z Turcji do Bułgarii kierując się do raju w Niemczech lub w Szwecji:

– Są to głównie młodzi mężczyźni pomiędzy 17 a 35 rokiem życia. Widać po niektórych doskonałe warunki fizyczne i przeszkolenie paramilitarne – objaśnia dziennikarzom delegowany członek patrolu granicznego.

Grupa odżegnuje się od wszelkich poglądów faszystowskich lub nacjonalistycznych, deklaruje się natomiast jako „bułgarscy patrioci”, którzy nawet dalecy są od islamofobi.

– Problemem nie jest islam. To jest inna cywilizacja, która jest wroga nam i ma inne poglądy na życie i na świat – zaznacza jeden z członków BNO.

Członkowie BNO bardzo sceptycznie odnoszą się do Turcji. Ankara, chociaż jest bardzo ważnym członkiem NATO marzy o restytucji Imperium Osmańskiego z Bułgarią jako jego częścią zaznaczają.

Paweł Rakowski
Źródło/express.co.uk
http://wolnosc24.pl/

Słowo „bojówkarze” jest użyte bezsensownie w danym kontekście. Chodzi raczej o rodzaj ochotniczej milicji.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s