Powstała lista Polaków, którzy są pod wpływem Rosji

Political Capital Institute opublikował raport “The Weaponization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and the export of values to Central Europe”. Znajdziemy w nim m.in. listę nazwisk Polaków, którzy są pod bezpośrednim lub pośrednim wpływem Rosji.
EPA/PAP

Według Political Capital Institute do osób, na które Rosja wywiera bezpośredni wpływ, należą: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Begier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Jerzy Smoliński, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke i Sylwester Chruszcz.

Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki zostali uznani z kolei za Polaków, na których Rosja wywiera pośredni wpływ.

Dlaczego akurat te nazwiska? Wymienione w raporcie osoby pojawiały się na wydarzeniach organizowanych przez prorosyjskie podmioty. Polacy „pod wpływem” Rosjan to również ci, w wypowiedziach których usłyszeć można rosyjską propagandę, a ich opinie cytowane są przez rosyjskie media.

Janusz Korwin-Mikke na przykład w swoich wypowiedziach gloryfikuje Putina i jego imperialistyczną politykę w kontekście bezpieczeństwa Polski. Sugerował też, by Polska nie włączała się w wojnę z Ukrainą. Mimo tego, że jest pobocznym politykiem (jest członkiem Parlamentu Europejskiego), z powodu swoich prorosyjskich przekonań, często pojawia się w rosyjskich mediach – czytamy w dokumencie.

O publikacji Political Capital Institute poinformował na swoim twitterowym profilu przewodniczący Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela. Zwrócił uwagę, że na liście Polaków będących „pod wpływem” Rosji są „patrioci z prawej strony”.

http://wiadomosci.wp.pl

Nie wiemy, co to za wpływowa instytucja kryje się za nazwą „Polish Capital Institute”. Bardziej interesowałyby nas listy nazwisk „Polaków” będących mniej lub bardziej jawną agenturą amerykańską, niemiecką, żydowską czy wreszcie banderowską. Listy owe byłyby, podejrzewamy, dużo dłuższe…
Admin 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s