Ukraina chce ukarać rosyjską uczestniczkę Eurowizji 2017

Deputowany Rady Najwyższej Anton Heraszczenko uważa, że rosyjską uczestniczkę konkursu Eurowizji 2017 Julię Samojłową trzeba wpuścić do Ukrainy, aby ukarać za wizytę na Krymie – poinformował parlamentarzysta na swoim koncie na Facebooku.

Heraszczenko oznajmił, że Rosja zamierza wykorzystać Eurowizję do prowadzenia „wojny hybrydowej przeciwko Ukrainie”. Według niego losowanie kandydata do udziału w konkursie odbywało się „pod surową kontrolą Kremla”.

Deputowany uważa, że jeśli Samojłowa nie zostanie wpuszczona do Ukrainy, ten fakt zostanie wykorzystany przez „rosyjską maszynę propagandową”. Zaproponował pozwolić jej na wjazd do kraju, by pociągnąć do odpowiedzialności za odwiedzenie Krymu. „Myślę, że nasi zachodni partnerzy ze zrozumieniem przyjmą taką decyzję” — podkreślił Heraszczenko.

Wcześniej Heraszczenko oznajmił, że Ukraina może nie wpuścić Samojłowę do Kijowa, jeśli będzie składać oświadczenia polityczne, w tym na rzecz Krymu. SBU zapowiedziała zbadanie tej kwestii i podjęcie „wyważonej decyzji”.

https://pl.sputniknews.com

Na Ukrainie, jak zwykle, psychopaci górą.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s