Ambasador zdradził, w którym roku Polska OPUŚCI Unię. Bliżej niż sądzicie.

Ryszard Schnepf, który pełnił funkcję ambasadora RP w Waszyngtonie, przeanalizował sytuację Polski i po konsultacji z ekspertami z areny międzynarodowej dyplomacji przekazał, że wszystko wskazuje na to, iż do 2020 roku Polski nie będzie już w Unii Europejskiej.

– To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie mogę określić ten rok, to będzie 2020, Polska będzie poza Unią Europejską – zdradził Ryszard Schnepf.

Naturalnie wskazana przez ambasadora data, czyli 2020 rok, nie jest przypadkowa. Na znalezienie się poza Unią Europejską wpływ będzie miało mnóstwo czynników, a przede wszystkim problemy Prawa i Sprawiedliwości z wynegocjowaniem korzystnego dla Polski unijnego budżetu, który będzie uchwalany za 3 lata. To z kolei pokłosie narastającego konfliktu pomiędzy rządem oraz Brukselą, którego ważnym elementem był spór wokół kandydatury Donalda Tuska.

Partia Jarosława Kaczyńskiego bez atrakcyjnej ilości unijnych pieniędzy nie będzie miała interesu w pozostawaniu we Wspólnocie. [sic! – admin]

Ponadto ambasador przekonuje, że na dalsze zaognienie stosunków, a w konsekwencji opuszczenie Unii, wpływ będą miały zmiany legislacyjne nad Wisłą, które zostaną bardzo negatywnie zaopiniowane przez Wspólnotę (podobnie jak to było w przypadku Trybunału Konstytucyjnego oraz ustawy o mediach). Mowa tu przede wszystkim o reformie prawa wyborczego oraz sądownictwa.

Uznany dyplomata zdaje sobie sprawę, że obecnie większość Polaków optuje za pozostaniem w Unii Europejskiej, ale przewiduje, iż konflikt na linii Warszawa-Bruksela przez następne 2 lata mocno zaniży notowania Unii, a wyborcy PiS zostaną do niej wrogo nastawieni.

Dołączając ich głosy do działających już w Polsce eurosceptyków zapewne okaże się, że ewentualne referendum pod kątem rezultatów będzie podobne do tego w Wielkiej Brytanii. Ambasador zaznacza, że PiS będzie prowadził „ostrą, państwową kampanię propagandową przeciwko Unii Europejskiej”.

– Obrzydzanie Unii Europejskiej, liderów, pokazywanie jak interesy Unii Europejskiej są rozbieżne z interesami Polski – wyliczał.

Źródło: Pikio.pl
http://dziennik-polityczny.com

Panie Ambasadorze Schnepf… może jeszcze nie wszystko stracone? Może da się jakoś udobruchać Unię, żeby dalej nas okradała, szkalowała i gnoiła na różne sposoby?
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s