Rebecca Kiessling w Lublinie: Żyję, bo prawo zabraniało aborcji, bez wyjątków.

Żyję dlatego, że aborcja była wtedy zakazana w Michigan, nawet w przypadkach gwałtu. Zawdzięczam swoje istnienie temu, że chroniło mnie prawo – mówiła we wtorek do studentów KUL mecenas Rebecca Kiessling.

Spotkanie z amerykańską prawnik przyciągnęło około czterystu słuchaczy.

– Jeżeli wasza matka wybrała dla was życie, to świetnie. To musi być wspaniałe uczucie. Ale moja nie wybrała w ten sposób. Bardzo często mówi się o „wyborze”, ale ja wtedy proszę, żeby ktoś dokończył zdanie, sprecyzował, o co mu chodzi – dodała obrończyni życia.

– Niezależnie od tego, czy ktoś kwalifikuje się jako osoba będąca zwolennikiem tak zwanego wyboru, czy ogólnie jest za życiem, ale z wyjątkiem przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, to tak jakby stanął przede mną i powiedział mi w twarz: „uważam, że twoja matka powinna była móc cię usunąć”. To są naprawdę mocne słowa. Nigdy sama nie powiedziałabym komuś czegoś takiego – przyznała Rebecca Kiessling.

Prelegentka zwróciła uwagę, że ludzie podchodzą do tematu zabijania nienarodzonych nie nadając mu żadnej twarzy, żadnego wyrazu, tak, jak gdyby nie chodziło o życie konkretnych osób.

– Dla wielu to tylko jakaś teoretyczny problem, który rozstrzygają w ciągu trzech minut i już mają o nim wyrobione zdanie. Wiem, że były protesty w wielu miejscach, anulowano moje wykłady na różnych uniwersytetach właśnie dlatego, że wielu ludzi nie chce, żeby ta kwestia zyskała jakąś konkretną twarz – zauważyła goszcząca od kilku dni w Polsce niedoszła ofiara tak zwanego prawa do wyboru.

Katolicki Uniwersytet Lubelski to jedyna uczelnia, która nie ugięła się pod naciskiem nielicznych, lecz hałaśliwych środowisk lewicowych i nie odwołała zaplanowanego kilka tygodni temu spotkania z Amerykanką zaproszoną do Polski przez instytut Ordo Iuris.

Na facebookowym profilu tej organizacji mogliśmy w środę przeczytać: „Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli wczoraj na spotkanie z Rebeką na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Możemy już dziś powiedzieć, że spotkanie było wielkim sukcesem, także dzięki Wam! Ponad 400 uczestników, wielki entuzjazm i otwartość, spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze, a po nim był oczywiście jeszcze czas na indywidualne rozmowy, zdjęcia, pytania… :)”.

Rejterada takich uczelni jak Uniwersytety: Jagielloński, Warszawski i Wrocławski, a także toruński UMK, paradoksalnie przyczyniła się do nagłośnienia wizyty Rebeki Kiessling. Udziela ona nieplanowanych wcześniej wywiadów w mediach, które nie godzą się na akademicką cenzurę.

„Skoro Rebecce Kiessling uniemożliwiano spotkanie ze studentami na polskich uczelniach, zapraszamy ją do programu, aby przekonać się czy świadectwo kobiety urodzonej wskutek gwałtu jest sprzeczne z misją uniwersytetu. W programie też poruszająca historia Stanisławy Leszczyńskiej, bohaterskiej położnej, która ratowała dzieci w Auschwitz. Zapraszamy w czwartek, 22:25, w TVP1” – czytamy na facebookowym profilu audycji Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać”.

http://www.pch24.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s