Polacy szykowali kolorową rewolucję na Białorusi?

Białoruskie organy zatrzymały kilkadziesiąt osób szykujących zbrojną prowokację na Białorusi – powiedział w Mogiliewie białoruski lider Aleksandr Łukaszenka.

„Zatrzymaliśmy już kilkadziesiąt osób… które ćwiczyły z bronią w obozach treningowych. Jeden z obozów znajdował się w okolicy miast Bobrujsk i Osipowicze. Pozostałe obozy znajdowały się na Ukrainie. Sądzę, że jeszcze na Litwie albo w Polsce — powiedział Łukaszenka w rozmowie z agencją Sputnik Białoruś.

Białoruski prezydent zaznaczył, że bardziej szczegółowej informacji udzieli później. Łukaszenka opowiedział, jak organom porządkowym udało się uzyskać podobne informacje.

„Chwała Bogu znaleźli się prawdziwi Białorusini, którzy będąc za granicą, w Unii Europejskiej, uprzedzili nas. Pewna Białorusinka przyszła do ambasady i napisała oficjalne pismo, w którym ostrzegła przed szykującą się prowokacją. Zaczęliśmy dochodzenie. I, rzeczywiście, dotarliśmy do wielce interesujących rzeczy” — powiedział Łukaszenka.

Teraz białoruskie władze muszą dociec, skąd przychodziły pieniądze, kto zajmował się szkoleniem i z jakich krajów przyjechali zatrzymani — powiedział Łukaszenka.

https://pl.sputniknews.com

Uprzejmie informujemy, że pieniądze pochodziły stamtąd, co zawsze i szkoleniem zajmowali się ci sami, co zawsze.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s