Marny aktor i „Tereska” – komentarze do wizyty Kaczyńskiego w Londynie

Znany z niechęci do rządu reżyser Andrzej Saramonowicz skwitował wizytę Jarosława Kaczyńskiego w Londynie jednym zdaniem: „Popularny aktor, który grał w »O dwóch takich, co ukradli księżyc«, od dwóch dni usiłuje się w Londynie dobić na casting do remake’u: »Cześć, Tereska«”

Zdanie Saramonowicza nie jest odosobnione. Wielu komentatorów ma za złe partii rządzącej, że właściwie skrzętnie ukrywała do ostatniej chwili wyjazd Kaczyńskiego na spotkanie z Theresą May. Bardzo krytycznie odniósł się do sprawy między innymi były premier Kazimierz Marcinkiewicz, który powiedział na antenie TVN24, że to „osłabia Polskę”.

Jeśli decyzje podejmuje „pierwszy sekretarz” Jarosław Kaczyński i z nim trzeba się spotykać, żeby negocjować najważniejsze sprawy, to jest jak czekoladopodobny produkt w okresie komunizmu, to jest premieropodobny produkt, prezydentopodobny produkt — stwierdził nie bez racji Marcinkiewicz.

Zauważył też, że wizyta Kaczyńskiego ma być kolejnym prztyczkiem wymierzonym w nos Unii Europejskiej po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. PiS konsekwentnie realizuje antyunijną strategię [sic! – admin], dlatego kiedy Tusk zapowiada ważny szczyt, na którym przywódcy mają rozmawiać o przyszłości Europy, Kaczyński w tym czasie jedzie na Wyspy, aby rozmawiać z May o Brexicie.

Saramonowicz swoim jednozdaniowym wpisem na Facebooku celnie podsumował wszystkie absurdy tej wizyty.

Kaczyński wydaje się bardzo zdeterminowany, aby dobić się do drzwi May. Pomimo wczorajszego niespodziewanego ataku w pobliżu parlamentu, nie wrócił do Polski, lecz został w stolicy Wielkiej Brytanii, mając wciąż nadzieję, że premier znajdzie czas. Chce rozmawiać z nią o skutkach wyjścia z UE, które odczują mieszkający na Wyspach Polacy i ich prawach.

Komentatorzy „Gazety Wyborczej” zauważają, że jest to również gest antyeuropejski, ponieważ z Londynem powinna rozmawiać o tym Bruksela z poziomu administracji unijnej. A jeśli już — w imieniu Polski wystąpić powinien szef dyplomacji. Jednak w kraju, w którym rządzi się z biura na Nowogrodzkiej to przewodniczący partii podejmuje decyzje za ministrów.

Antonina Świst
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s