Rosja czeka, aż Warszawa potępi zbezczeszczenie pamięci żołnierzy radzieckich

Rosja czeka, aż Warszawa oficjalnie potępi zbezczeszczenie Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie Polski spod nazistowskiej okupacji – czytamy w oświadczeniu MSZ Rosji.

„Źródła kolejnego zbrodniczego wyskoku są dobrze znane. Warszawa dokonuje gruntownej rewizji ocen kluczowych wydarzeń historycznych XX wieku, przede wszystkim II wojny światowej. Negowana jest rola Armii Czerwonej w wyzwoleniu Europy i samej Polski od faszyzmu, przypuszczono prawdziwy szturm na nasze dziedzictwo wojskowo-pomnikowe, władze otwarcie przyzwalają na demontaż radzieckich/rosyjskich pomników.

W taki właśnie niecywilizowany sposób prowadzona jest tzw. „walka z symbolami komunizmu”, która nie przeszkadza (polskim władzom — red.) zapewniać o trosce wobec mogił” — czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

W ocenie MSZ, zbezczeszczenie warszawskiego Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich „po raz kolejny dobitnie ukazuje wadliwość takiej polityki, której nie da się usprawiedliwić żadnymi ideologicznymi postulatami”.

„Jak tylko zbrodniarze wyczują antyrosyjskie nastawienie, przestają rozróżniać pomniki i miejsca pochówku, szydzą z naszych bohaterów i, jak widzimy, czują się zupełnie bezkarnie” — odnotowuje MSZ.

„Jesteśmy oburzeni trwającą w Polsce „walką” z naszymi pomnikami. Oczekujemy, że władze w Warszawie oficjalnie potępią incydent, do którego doszło na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. W przeciwnym razie sytuacja w danej sferze nie przestanie się pogarszać, kładąc się cieniem na stosunkach między Moskwą i Warszawą” — czytamy w oświadczeniu rosyjskiego resortu spraw zagranicznych.

Ambasada Rosji w Warszawie przedstawiła protest polskim władzom w związku z incydentem, żądając likwidacji następstw chuligańskiego wybryku, znalezienia i ukarania winowajców” — przekazał rosyjski resort spraw zagranicznych.

https://pl.sputniknews.com

Rządom po 1989 roku niewątpliwie udała się jedna rzecz: zrobienie z Polaków tępego bydła. Bydła, które w przeważającej większości akceptuje barbarzyństwo nieznane nawet poganom: wyżywanie się na grobach.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s