Sawczenko: podział Ukrainy to jeden ze scenariuszy

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Nadieżda Sawczenko uważa, że istnieją trzy scenariusze przyszłości Ukrainy, z których jeden przewiduje podział kraj.

Sawczenko uważa, że w sytuacji, gdy władze absolutnie zapędziły naród w ślepy zaułek, trudno jest mówić o jakimkolwiek restarcie władz.

„Ale nie należy zapominać o fizyce: przy bardzo dużym nacisku na materiał — on eksploduje. Jednak obawiam się, że u nas może zabraknąć dobrej woli i rozumu, aby to zrobić. Dlatego istnieją trzy scenariusze: 1) podział Ukrainy; 2) twarde wewnętrzne zarządzanie; 3) lub twarde sterowanie zewnętrzne. Zarządzanie zewnętrzne jest najgorsze ze wszystkich, bo nie wiemy, kto przyjdzie do nas z zewnątrz, aby zaprowadzić u nas porządek” — powiedziała Sawczenko mediom.

Powiedziała, że pod zarządzaniem wewnętrznym ma na myśli kontrolę przez władze narodu. „Ale mamy na myśli przejście do innej władzy, do zmiany w systemie politycznym. Można to zrobić drogą Pinocheta, Charlesa de Gaulle’a, to znaczy, jeśli znajdzie się taki silny człowiek, który będzie w stanie porwać ludzi do działania” — dodała Sawczenko.

Deputowana uważa również, że w pierwszej kolejności na Ukrainie konieczne jest przeprowadzenie wyborów prezydenckich, a następnie parlamentarnych.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s