Moskwa nie będzie składać raportów NATO o Iskanderach w Kaliningradzie

Moskwa nie zamierza składać raportów NATO o dyslokacji Iskanderów w Kaliningradzie; nie będzie tego robić też na nadchodzącym posiedzeniu Rady NATO-Rosja – powiedział w rozmowie z RIA Novosti dyrektor Departamentu ds. Kontaktów Ogólnoeuropejskich MSZ Rosji Andriej Kelin.

— Nie będzie żadnego raportu, nie może być o tym mowy – powiedział Kelin, pytany o materiał w „Spiegel”, w którym mowa jest o tym, że Bruksela na kolejnej Radzie NATO-Rosja zażąda od FR wyjaśnień odnośnie rozmieszczenia w obwodzie kaliningradzkim systemów Iskander.

Jak dodał, „chodzi o to, aby wymieniać się stanowiskami na temat najbardziej palących kwestii, które niepokoją obie strony”.

— Nas niepokoją te dyslokacje, które mają obecnie miejsce na zachodzie, przede wszystkim w krajach bałtyckich, bo wiosną są tworzone rotacyjne bataliony w Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie. NATO niepokoją manewry, które przeprowadzamy, głównie manewry „Zachód”, „Kaukaz”, manewry, które teraz odbywają się na Krymie. Właśnie o tym będzie mowa: o przejrzystości, wymianie poglądów i wyeliminowaniu obaw – wyjaśnił Kelin.

Posiedzenie odbędzie się na szczeblu ambasadorów i stałych przedstawicieli.

https://pl.sputniknews.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s