Polska i Ukraina chcą sprowadzić Białoruś na drogę demokracji

„Sprawa Białorusi będzie głównym tematem trójstronnego zgromadzenia parlamentarnego Polska-Litwa-Ukraina” – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

W Warszawie trwa VIII Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy. Jednym z przedmiotów dyskusji ma być sprawa Białorusi.

„Będziemy rozmawiać także o Białorusi w związku z wydarzeniami, które mają tam miejsce” — powiedział Karczewski.

Sprawa Białorusi znajdzie swoje odzwierciedlenie w deklaracji końcowej sesji.

„W naszej deklaracji, którą podpiszemy na koniec naszego spotkania, jest poruszana sprawa Białorusi, nasza troska, by Białoruś jednak zeszła z tej drogi, na którą wróciła, zeszła na drogę kontaktów z Unią Europejską… To będzie głównym tematem naszych rozmów” — powiedział Karczewski.

W Mińsku i niektórych miastach obwodowych Białorusi doszło w sobotę do akcji protestu „Dzień Woli” (Dzień Wolności — red.). W Mińsku połączono ją z „Marszem rozgniewanych Białorusinów”. Do obydwu akcji doszło bez zgody władz. Milicja nie pozwoliła uczestnikom na organizację pochodu centralną ulicą miasta. Według danych obrońców praw człowieka zatrzymano 700 osób

https://pl.sputniknews.com

Unia Europejska powinna mieć w sobie taką moc przyciągającą, żeby różne kraje wręcz błagały o przyjęcie do niej… a tymczasem trzeba się o nie „troszczyć”, żeby przypadkiem nie zeszły ze słusznej drogi.
Jest rzeczą niedopuszczalną, gdy USA w bandycki sposób wtrąca się do spraw wewnętrznych innych krajów. Sieje to nienawiść. 
Wtrącanie się takich państw, jak Polska, Ukraina czy Litwa, budzi tylko politowanie.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s