Nieznani sprawcy ostrzelali Konsulat Generalny RP w ukraińskim Łucku

Nieznani sprawcy w nocy z wtorku na środę ostrzelali budynek Konsulatu Generalnego RP w ukraińskim mieście Łuck, poinformowała lokalna gazeta „Wołyń 24”.„W nocy nieznani sprawcy strzelali do pomieszczeń Konsulatu Generalnego RP w Łucku przy ul. Dubieńskiej 22b” — czytamy w oświadczeniu.

Według gazety wicekonsul Krzysztof Sawicki potwierdził tę informację.

Jak donosi gazeta, atak miał miejsce około godziny 23:30 czasu polskiego. Terytorium konsulatu otoczone jest patrolami policji. Wewnątrz pracują oficerowie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i grupa dochodzeniowa policji, dodaje gazeta.

Według stacji telewizyjnej „112 Ukraina” policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, zebrali odłamki RPG-22. Według nich była to tylna pokrywa. Strzelano z podwórka i trafiono w okno ostatniego piętra. W momencie wybuchu w pomieszczeniu nikogo nie było, dlatego nikt nie został ranny, dodaje stacja.

„Według policji teraz podejmowana jest decyzja w kwestii wszczęcia sprawy karnej na podstawie artykułu «atak terrorystyczny». Konsulat nie pracuje, mimo że ludzie przychodzą tutaj, aby złożyć dokumenty o wizę” — czytamy w oświadczeniu.

https://pl.sputniknews.com

Wiadomo, że nie żadni „nieznani sprawcy”, bo to była prowokacja Putina.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s