Włoska prokuratura oskarża organizacje pozarządowe o współpracę z przemytnikami uchodźców

Z Afryki Północnej przybywa coraz więcej tzw. uchodźców. Organizacje pozarządowe regularnie organizują misje na Morze Śródziemne i wybrzeże Libii, aby ratować ludzi, którzy islamizują kontynent europejski.

Włoski prokurator z miasta Katania w Sycylii powiadomił, że organizacje te utrzymują kontakty i współpracują z przemytnikami, co sugeruje, że mogą zarabiać na przewożeniu ludzi. [Sensacja, sensacja… – admin]

Organizacje pozarządowe oczywiście kategorycznie odrzucają te oskarżenia. Lecz prokurator Carmelo Zuccaro utrzymuje, że istnieją dowody potwierdzające kontakty telefoniczne między Libijczykami a konkretnymi organizacjami, które udzielają im wskazówek na wodach libijskich i międzynarodowych a także polecają wyłączać transpondery aby uniknąć wykrycia.

Zuccaro stwierdził wprost, że głównym zamiarem może być chęć zdestabilizowania włoskiej ekonomii. Raport europejskiej agencji Frontex zdaje się potwierdzać te przypuszczenia – opublikowany w lutym dokument wskazuje, że organizacje pozarządowe operujące niedaleko libijskiego wybrzeża „nieświadomie pomagają kryminalistom osiągać cele przy minimalnych kosztach, wzmacniając model biznesowy poprzez zwiększanie szansy na osiągnięcie sukcesu” przy przewożeniu ludzi do Europy.

Pierwsze miesiące masowej migracji z Afryki do Włoch przez Morze Śródziemne były bardzo niepokojące. Dotychczas w 2017 roku dostarczono do tego państwa około 37 tysięcy obcokrajowców, tj. o 40% więcej niż w tym samym czasie w 2016 roku. Już dziś szacuje się, że liczba przyjętych tzw. uchodźców w roku bieżącym pobije wszelkie rekody.

http://zmianynaziemi.pl

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Włoska prokuratura oskarża organizacje pozarządowe o współpracę z przemytnikami uchodźców

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s