„Defilada zwycięstwa 9 maja 2010 r.”

 1. Polski akcent na Defiladzie Zwycięstwa w Moskwie

  Rosjanie w ciepłych słowach podkreślają polski wkład w zwycięstwo nad faszyzmem.
  „Defilada zwycięstwa 9 maja 2010 r.”

 2. Polacy na Paradzie Zwycięstwa 1985 w Moskwie

  Przemarsz Polaków na Paradzie Zwycięstwa 1985 w Moskwie na placu Czerwonym. Maszerują weterani Wojska Polskiego z 1 Polskiej Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
  Przed Polakami maszerują radzieccy uczestnicy Parady Zwycięstwa 1945 w Moskwie, natomiast za Polakami maszerują weteranie z Czechosłowacji. Poza Polską i Czechosłowacją nie było innych zagranicznych uczestników parady.

  Polacy w Paradzie Zwycięstwa w Moskwie brali udział trzykrotnie, w latach 1945, 1985 i 2010, za każdym razem w zaszczytnym miejscu parady. W 2015 roku Polska, mimo zaproszenia, odmówiła udziału.

  Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie
  Gośćmi honorowymi tegorocznego muzyczno-wojskowego festiwalu „Spasskaja Basznia” w Moskwie była Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im.gen. Józefa Wybickiego oraz Batalion Reprezentacyjny WP.

  Jak zwykle podczas takich uroczystości Polacy wypadli wspaniale! Zgromadzona publiczność nagrodziła reprezentantów Polski gromkimi brawami. W zamian Polacy zagrali znaną w całej Rosji narodową pieśń „Moskiewskie wieczory”.

  Dla nas największe znaczenie mają jednak słowa rosyjskiego komentatora, który zwrócił się do naszych żołnierzy po polsku słowami: „Dziękuję naszym polskim przyjaciołom!”

  Jak w tej sytuacji czują się ludzie, którzy ślepo nawołują do nienawiści wobec Rosjan? Wmawiana naszym społeczeństwom przez polityków z Warszawy i Moskwy nieuzasadniona nienawiść do dziś blokuje relacje między naszymi narodami, a przecież łączą nas wspólne więzy słowiańskiej natury.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s