Barbara Engelking-Boni, czyli jak żydowska kretynka może być profesorem.

Profesórkę Barbarę Engelking-Boni znamy w x głównie z powodu jej powalającego na wznak rasizmu i szowinizmu, jaki zamanifestował się w wypowiedzi na temat śmierci, którą dla porządku zacytujemy:

Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym [TVN 24 „Kropka nad i „, 09.02.2011]

Według żydówki Engelking-Boni śmierć Polaka to coś w rodzaju śmierci zwierzęcia. Taki maly pryszcz. Błahostka. Bagatela. Tyle, co piardnąć.
Było zwierzę – nie ma zwierzęcia… i tyle.
Co innego dla żyda: to spotkanie z Bogiem, to dramat i metafizyka.
A Polak po śmierci, jak należy rozumieć, nie spotka się z Bogiem. Przepadnie w nicość. Kopa w dupę i do piachu. Żaden dramat, zwykła biologia.

Poniżej film na Youtube, który czasami, jakoś tak sam z siebie, znika. Dlatego dołączamy również adres na Vimeo.

Także: >https://vimeo.com/53751099

Barbara Engelking-Boni wypowiedziała też cenną myśl na temat odpowiedzialności naszego narodu za tzw. holocaust:

Nie ponosimy winy karnej, ci którzy byli za to odpowiedzialni ponieśli winę, nie ponosimy winy politycznej, ale być może ponosimy jakiś rodzaj tej metafizycznej winy za to co się na naszej ziemi w czasie wojny działo, za którą my jesteśmy odpowiedzialni..

Mamy więc nowy rodzaj odpowiedzialności za czyjeś zbrodnie: metafizyczny. Nie jest jeszcze, czego wydaje się żałować profesórka, ujęty w kategorie kodeksu karnego – ale poczekajmy, wszystko przed nami.

Były mąż Barbary Engelking, Michał Boni, znany SB-cki kapuś, człowiek totalnie wyprany z ambicji i honoru, jak się wydaje wyrządził wcale nie metafizyczne szkody wielu ludziom swoim donosicielstwem. Ale tego profesórka nie opisze. Woli obarczać wyjątkowo przyzwoicie zachowujące się społeczeństwo polskie jakimi „metafizycznymi winami”.

Swoją drogą warto zauważyć, że trudna uroda Barbary Engelking-Boni należy do tej samej kategorii, co facjaty Joanny Grabarczyk (żydowska witryna HejtStop), Doroty Wellman (żydowskiego kaszalota lansowanego w TVP) czy niejakiej Martyny Równiak (aborcjonistki).
Wszystkie z tej samej sztancy.

Już dawno przestały się bać, że ktoś im łby ogoli i wybatoży nahajami.

Notka biograficzna, za Wikipedią:

Barbara Teresa Engelking (ur. 22 kwietnia 1962 w Warszawie) – polska psycholog i socjolog. Zajmuje się badaniem historii getta warszawskiego, okupacyjnej Warszawy i zagłady Żydów. Jest autorką książek związanych z zagadnieniami Holocaustu. Prowadzi bazę danych getta warszawskiego. Jest profesorem i kierownikiem Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Od 2014 przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.
W 1993 uzyskała w IFiS PAN stopień doktora w zakresie nauk humanistycznych po obronie pracy doktorskiej pt. Doświadczenie Holocaustu i jego konsekwencje w relacjach autobiograficznych, przygotowanej pod kierunkiem Aldony Jawłowskiej-Konstanciak. Była asystentem i adiunktem w IFiS PAN, gdzie obecnie jest zatrudniona na stanowisku docenta.
W 2002 uzyskała w IFiS PAN stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie socjologii (specjalność: socjologia kultury) na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. „Getto warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście”.
Od 2012 jest członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej (w latach 2012-2014 wiceprzewodniczącą rady, a od 2014 przewodniczącą Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej [1]).
W 2003 otrzymała Nagrodę im. Jerzego Giedroycia (za książkę Getto warszawskie. Przewodnik po nieistniejącym mieście), w 2013 Nagrodę Jana Karskiego i Poli Nireńskiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s