Calais: imigranci z Erytrei, którzy przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy mogą uniknąć kary

We wtorek w okolicach francuskiego miasta Calais doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął polski kierowca. Przyczyną wypadku drogowego było zablokowanie jezdni przez imigrantów z Erytrei.

Policja zatrzymała podejrzanych, ale część z nich może uniknąć kary. Imigranci nie posiadają żadnych dokumentów i twierdzą, że mają mniej niż 16 lat.

[Oczywiście medycyna współczesna nie zna żadnych sposobów na określenie wieku delikwentów… – admin]

Tragiczny wypadek drogowy, do którego doszło w okolicach Calais na północy Francji, po raz kolejny udowodnił, ze nielegalni imigranci mogą stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Europejczyków.

Tym razem, na skutek zablokowania drogi w pobliżu Calais doszło do zderzenia polskiego vana z samochodami ciężarowymi. Niestety kierowca auta zginął na miejscu. Mężczyźni pochodzący z Erytrei planowali zatrzymać ruch samochodowy, aby móc dostać się do naczepy, w której mogliby się ukryć i w ten sposób dotrzeć do Wielkiej Brytanii.

W związku ze zdarzeniem, policja zatrzymała dziewięciu mężczyzn. Pięciu z nich prawdopodobnie uniknie jakichkolwiek konsekwencji. Wynika to z tego, że nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów poświadczających ich tożsamość oraz wiek. Zatrzymani mężczyźni twierdzą, że mają mniej niż 16 lat. Zgodnie z miejscowym prawem, osoby które nie ukończyły 16 roku życia, nie mogą trafić do aresztu śledczego.

Media podają jednak, że imigranci, którzy przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy, być może ostatecznie poniosą niewielką karę, którą będzie skierowanie do zakładu poprawczego.

Jak podaje serwis gazetaprawna.pl tego typu blokady drogowe „organizowane” przez migrantów przebywających w okolicach Calais nie są niczym szczególnym. Ustawiano je niemalże każdej nocy, przede wszystkim w celu zatrzymania ciężarówek jadących do Wielkiej Brytanii, na których to próbowali oni ukryć się i w ten sposób „wyemigrować” na Wyspy. Niejednokrotnie dochodziło również do napaści i rabunków na zwalniających bądź zatrzymujących się przed tego typu blokadą kierowcach.

Polak jest pierwszą ofiarą tego typu działań. Po jego śmierci francuska policja ogłosiła, że „rozprawi się” z tym problemem. [Kredkami, kredkami! – admin]

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl
WMa
http://www.pch24.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s