Trump oskarża Obamę: zgodziłeś się, by Putin wpływał na wybory!

Prezydent Donald Trump oskarżył swojego poprzednika, Baracka Obamę, że ten doskonale wiedział o planach zaangażowania się Rosjan w amerykańskie wybory i nie podjął żadnych działań. [sic!!! – admin]

O tym, że Obama był informowany o możliwej ingerencji rosyjskich służb w wybory w Stanach Zjednoczonych poinformował „Washington Post”.

Gazeta podała, że były prezydent otrzymał informację od źródeł w administracji Putina, że Rosjanie będą usiłowali wpłynąć na wynik wyborczy poprzez zaangażowanie w działania w cyberprzestrzeni.

Sprawę podchwycił Donald Trump, który ogłosił, że Obama doskonale wiedział o zaangażowaniu Rosjan w amerykańską kampanię wyborczą, lecz „nie zrobił w tej sprawie niczego”.

Waszyngtoński dziennik stwierdził, że Obama dość nieporadnie i powoli reagował na informacje, które otrzymał. Naradzał się długo ze swoim otoczeniem, by wreszcie zastosować raczej symboliczne środki, jak wydalenie 35 dyplomatów, do czego doszło zresztą dopiero w grudniu 2016, czyli już po wyborach.

„Washington Post” podaje, że ówczesny prezydent obawiał się oskarżeń o ingerowanie w wynik wyborów. Obama, jak twierdzą źródła z jego administracji, rozważał m.in. ujawnienie informacji dotyczących działań Rosjan, które uderzyłyby w Putina. Jednak nie zdecydował się na taki krok.

Źródło: BBC.com
ged
http://www.pch24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s