Udowodniono istnienie zaawansowanej technologicznie cywilizacji w Drodze Mlecznej

Amerykańscy naukowcy Louis Anchordoqui, Susanna Weber i Jorge Soriano przekonują, że w Drodze Mlecznej istnieje obca cywilizacja, która może kontaktować się z Ziemianami.

Specjaliści zmodyfikowali równanie Drake’a, z którego jednej strony znajduje się siedem mnożników, a z drugiej – liczba pozaziemskich cywilizacji.

Pokazano [sic! – admin], że w skali galaktyki, czyli w granicach dziesięciu kiloparseków od Słońca, co jest niemal równe promieniowi Drogi Mlecznej, znajduje się co najmniej jedna obca cywilizacja, która ma wystarczające środki do komunikacji z Ziemią.

W podejściu naukowców liczba planet z cywilizacjami zdolnymi do podjęcia kontaktu okazuje się związana z tempem powstawania ciał niebieskich, leżących w granicach strefy zamieszkałej wokół macierzystej gwiazdy. Istnieniu życia, z kolei, mogą zagrażać potężne wybuchy gamma.

Specjaliści są zdania, że przygotowywane do startu kosmiczne obserwatoria TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) i JWST (James Webbb Space Telescope) pozwolą potwierdzić wnioski badań.

https://pl.sputniknews.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s