Skandal w Gorzowie. Zamiast dać podwyżki kierowcom, szef MZK woli zatrudnić Ukraińców. „Polacy niech jadą pracować do Berlina”.

Młodzi kierowcy MZK z Gorzowa coraz częściej decydują się na przenosiny do Berlina. Powodem są niskie zarobki, to kwoty rzędu 2 tys. zł. netto.

Prezes spółki się tym nie przejmuje. Zdecydował, że będzie przyjmował Ukraińców. [A Czeczenów też? – admin]

Niskie zarobki kierowców MZK w Gorzowie są powodem, dla którego wyjeżdżają oni pracować do stolicy Niemiec. Tutaj dostają 2 tys. zł na rękę, tam praca jest taka sama, ale wynagrodzenie znacznie wyższe. Sprawy nie polepsza postawa prezesa Romana Maksymiaka.

O podwyżkach dla swojej załogi nie chce słyszeć – tak w skrócie brzmi mail, którego dostaliśmy od jednego z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji. Kierowcy są zdesperowani i w środę pojawią się na sesji Rady Miasta. Będą przekonywać prezydenta i radnych, że należą się im podwyżki adekwatne do wykonywanej przez nich pracy – donosi Radio Gorzów.

Prezes Maksymiak nawet nie chce o tym słyszeć. Twierdzi że nie widzi problemu, bo może sobie „sprowadzić” i przeszkolić pracowników ze Wschodu, dla których takie zarobki nie będą problemem – pisze do Radia Gorzów jeden z kierowców.

Prezes Maksymiak broni się i mówi, że w grupie 10 kierowców średnia za ostatnie 4 miesiące wynosiła 3,350 zł. brutto na głowę. Dodał, że w tym roku nieznaczne podwyżki już były i kolejne nie są planowane.

Mamy problemy z kierowcami. Część z nich się zwalnia. Szkolimy permanentnie nowe osoby, ale niestety sytuacja nie jest taka jak byśmy oczekiwali – mówił prezes.

Dalej Maksymiak przyznał, że jest brana pod uwagę opcja zatrudniania kierowców zza wschodniej granicy.

Źródło: Radio Gorzów
http://wolnosc24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s