Zlikwidowany przywódca PI był pracownikiem NATO w Kosowie

W Syrii zlikwidowano jednego z przywódców „Państwa Islamskiego” Kosowianina Lavdrima Muhaxheriego – informuje grecki portal pronews.gr bez podawania źródła. Dotąd media już niejednokrotnie donosiły o jego likwidacji.

[Nie ma żadnego narodu „Kosowian” czy „Kosowarów”. Są to po prostu Albańczycy – admin]

Muhaxheri znany także jako Abu Abdullah al Kosova jest nazywany „masarzem”, zyskał rozgłos w 2014 roku dzięki filmom propagandowym PI, na których osobiście ścinał chrześcijan, szyitów i alawitów — podaje portal. Departament Stanu USA wpisał Muhaxheriego na listę terrorystów w 2014 roku. [Czy nie lepsze byłoby tłumaczenie „rzeźnik”? – admin]

Wrócił do Syrii w maju po 4-miesięcznym pobycie w Albanii i Kosowie — czytamy na pronews.gr.

Jak informuje portal, terrorysta został zlikwidowany podczas wspólnej operacji Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji i syryjskiej grupy Tiger w regionie Idlib. Podczas operacji zostało zabitych 6 z 20 jego osobistych ochroniarzy.

Według informacji zachodnich mediów „bałkański masarz” Muhaxheri był wcześniej pracownikiem misji NATO w Kosowie.

Jak pisała włoska gazeta Espresso w grudniu 2016 roku, powołując się na źródła włoskiego wywiadu, kat z Kačanika „zna wroga doskonale, bo przed wkroczeniem na ścieżkę dżihadyzmu zdążył popracować w amerykańskiej bazie KFOR Bondsteek (w Kosowie), a wcześniej — w NATO w Afganistanie”. Miasto Kačanik na granicy z Macedonią stało się znanym ośrodkiem werbunku dżihadystów, skąd PI przyciągnęło do swoich szeregów 3,4 tys. osób.

https://pl.sputniknews.com

Polskie inteligenty z oburzeniem potępiają ohydne morderstwo dokonane na kosowarskim bojowniku o wolność i demokrację przez reżymy Putlera i Assada.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s