Spotkanie Trump-Putin. Media: Polacy będą zszokowani słowami prezydenta USA

Kto będzie, ten będzie… – admin

Światowe media zauważają, że Polacy mają prawo czuć się rozczarowani po rozmowie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w czasie trwania szczytu G20. Podejście amerykańskiego prezydenta do stosunków z Rosją zmieniło się z dnia na dzień o 180 stopni.

– Wraz z Polską wypracowujemy reakcję na agresywne działanie i destabilizujące zachowanie Rosji – mówił w czasie swojej czwartkowej wizyty w Warszawie Donald Trump.

Oznak tego rodzaju bojowego nastroju w stosunku do Rosji nie widać jednak podczas rozmów szczytu G20. W czasie rozmowy z Władimirem Putinem Donald Trump nie szczędził mu komplementów.

– Jest to zaszczyt, że mogę tu być z panem prezydentem, dziękuję – mówił do Władimira Putina prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zapewnił on również, że USA chce zacieśniać swoje relacje z Rosją. Nie było już mowy o „agresywnych i destabilizujących działaniach” Władimira Putina.

– Chcemy jak najlepszego rozwoju stosunków dwustronnych i rozwiązania jak największej ilości kwestii na poziomie międzynarodowym, które potrzebują takich spotkań osobistych – mówił o stosunkach z Rosją Donald Trump w czasie szczytu G20.

Zdaniem wielu mediów jest to dobitny przykład na to, że w polityce nie ma miejsca na sentymenty. Według niemałej części dziennikarzy „Trump powiedział Polakom jedynie to co chcieli usłyszeć, po czym zaraz o tym zapomniał”.

Źródło: natemat.pl
http://pikio.pl

Nie było źle. Trump nic nie wspomniał o polskich obozach koncentracyjnych, o Jedwabnem, nie pomylił nawet Poland i Holland.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s