PiS chce reanimować PGR-y. Planuje oddać je rolnikom

[Szlag mnie trafi… zniszczono, złośliwie zniszczono PGR-y, puszczono ludzi na zieloną trawkę, bo tak się spodobało kundlowi Sorosa, Balcerowiczowi. Teraz chcą je reaktywować. Tak, samo jak chcą odbudowywać stocznie i „repolonizować” banki. Po to, żeby ponownie je sprzedać żydowskim inwestorom za grosze.
Admin]

Słynne PGR-y, kojarzone dziś z poprzedni epoką, mogą przejść renesans. PiS pracuje bowiem nad programem aktywizacji regionów wiejskich i polską wieś chce ożywić, reaktywując majątki po Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Zniszczone chlewnie lub stodoły mają trafić w ręce tych, którzy będą mieli na nie plan.

– Kompleksowy program wsparcia jest potrzebny, żeby dokonała się aktywizacja obszarów, gdzie są niewykorzystane budynki będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych – powiedział Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego słowa cytuje Radio Szczecin.

[Kto widział poniszczone po-pegeerowskie budynki wie, że już do niczego się nie nadają. Co najwyżej, jako dekoracja filmowa – admin]

Radio Szczecin informuje, że teraz specjalne zespoły powołane przez wojewodów mają przeprowadzić analizę tego, które byłe PGR mogą znów zostać wykorzystane. Udostępnieniem budynków dla rolników zajmie się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który zastąpi likwidowane: Agencję Rynku Rolnego oraz Agencję Nieruchomości Rolnych. KOWR zacznie działać od 1 września.

[A jaka jest miesięczna pensja w tych zespołach specjalnych? – admin]

Zapraszamy do współpracy

http://businessinsider.com.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s