Chińskie okręty wojenne na Bałtyku. W jakim celu?

[A co robią usraelskie okręty na Bałtyku? Rozdają dzieciom cukierki? – admin]

Polska i Litwa protestują przeciwko udziałowi Chin w ćwiczeniach Joint Sea 2017.

[Dwa najgłupsze państwa w Europie – admin]

Na Morzu Bałtyckim startują manewry pod kryptonimem Joint Sea. Zaplanowana na wrzesień druga część manewrów odbędzie się na Dalekim Wschodzie, na Morzu Japońskim i na Morzu Ochockim — informuje „Niezawisimaja gazieta”.

W ramach przygotowań do manewrów jednostka chińskich okrętów płynących w kierunku Bałtyku przeprowadziła wczoraj ćwiczenia strzeleckie na Morzu Śródziemnym.
Okręty rosyjskiej Floty Bałtyckiej już przystąpiły do ćwiczeń.

Jednostka chińskich okrętów dopiero kieruje się na miejsce wspólnych manewrów, wprawiając się do nich na Morzu Śródziemnym. Poza okrętami, w ćwiczeniach Joint Sea 2017 wezmą udział chińskie śmigłowce pokładowe i piechota morska.

„Głównym motywem tegorocznych manewrów są wspólne operacje ratownicze i wspólne akcje mające za zadanie zagwarantowanie bezpiecznej działalności gospodarczej na morzu” — informuje chińska agencja Sinhua. Tegoroczne manewry Joint Sea mają za zadanie w szczególności „zwiększenie umiejętności przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa na morzu i podniesienie poziomu organizacji i dowodzenia wspólnymi działaniami bojowymi okrętów obydwu państw”.

Minister obrony Antoni Macierewicz oskarżył Rosję i Chiny o to, że ich strategiczny sojusz „zagraża wolnemu światu” . W takim samym duchu wypowiedział się szef litewskiej dyplomacji Linas Linkevicius. Amerykańskie czasopismo Newsweek nazwało chińsko-rosyjskie manewry „wyzwaniem rzuconym NATO na Morzu Bałtyckim”.

„Manewry u samych drzwi Europy niosą są ze sobą polityczną informację dla prezydenta USA Donalda Trumpa i NATO: Rosja i Chiny wspierają się wzajemnie i są gotowe do wzajemnej obrony” — pisze gazeta.

[A to skandal! Że się wspierają wzajemnie na złość amerykańskim bandytom… – admin]

„Gotowość Chin do zademonstrowania swoich sił morskich na Morzu Bałtyckim mówi po pierwsze o daleko idących planach geopolitycznych ChRL, w których figuruje też Europa. Po drugie Pekin zamierza realizować te plany z udziałem Rosji. Jak wiemy, floty wojenne Rosji i Chin już wcześniej przeprowadzały wspólne ćwiczenia na Morzu Śródziemnym i w akwenie Oceanu Spokojnego. Dzisiaj ich zakres poszerza się o Ocean Atlantycki i Morze Bałtyckie” — zauważa komentator „Niezawisimoj gaziety” Władimir Muchin.

Po wypełnieniu zadań na Bałtyku floty wojskowe ChRL i Rosji przemieszczą się na Daleki Wschód. Tam również są przeciwnicy takich manewrów. Na Morzu Ochockim, gdzie we wrześniu odbędzie się kolejny etap ćwiczeń Joint Sea 2017, leżą Kuryle, wokół których trwa spór między Rosją i Japonią, zaś Morze Japońskie jest obszarem konfliktu w związku z planami rakietowymi Korei Północnej. Tutaj też pojawiały się amerykańskie lotniskowce, które w razie zaostrzenia sytuacji mogą rozpętać regularny konflikt zbrojny.

Komentator Newseeka Tom O’Connor uważa, że miejsce do przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń zostało wybrane nieprzypadkowo.

[Ale bystrzacha! Zgadł! Zgadł! – admin]

„Rosja i Chiny nie pierwszy raz jednoczą się przeciwko inicjatywom wysuwanym przez Zachód w ONZ, a niedawno Rosja wmieszała się w polityczny spór między USA i Chinami powstałym w kontekście działań Korei Północnej”.

Moskwa i Pekin tak zaplanowały tegoroczne ćwiczenia Joint Sea, aby bronić swoich interesów wobec NATO i USA zarówno na Zachodzie jak i na Bliskim Wschodzie.

[Niesłychane! Próbują bronić swoich interesów, zamiast wzorem Polski bronić interesów Żydolandii, Banderlandu i USRaela… – admin]

https://pl.sputniknews.com

Powiedzcie mi, Państwo, co takiego robią Chiny i Rosja, czego w jeszcze większym wymiarze nie robi światowy bandyta USA?
Hipokryzja i zakłamanie tych kurew nie poddaje się żadnemu opisowi.
Admin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s