Irańczyk zdewastował warszawski kościół. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Warszawscy policjanci zatrzymali obywatela Iranu podejrzanego o zdewastowanie jednego z kościołów na Mokotowie. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zastosował wobec niego 3- miesięczny areszt.

37-letni Irańczyk zatrzymał się przed świątynią, w której posługują ojcowie jezuici i bez powodu kopał jej okno powodując straty szacowane na ponad 2000 zł. Policjanci zjawiając się na miejscu zdarzenia kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia zdołali ustalić wstępny rysopis sprawcy: wysoki mężczyzna w średnim wieku posiadający śniady kolor skóry.

Kilka ulic dalej mokotowscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny odpowiadającemu rysopisowi i rozpoznanego przez świadków zdarzenia, na skutek czego zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Zatrzymany nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość, jednak z pomocą tłumacza funkcjonariuszom policji udało się ustalić, że posiada on obywatelstwo irańskie. [To na pewno nieletni uchodźca lat 12 – admin]

Powołując się na uzasadnione podejrzenie, że zatrzymany może utrudniać prowadzone postępowanie oraz dopuścić się kolejnych przestępstw, sąd przychylił się do wniosku złożonego przez policję i prokuratora, i zastosował wobec obywatela Iranu 3- miesięczny areszt.

Za popełniony czyn sprawcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mokotow.policja.waw.pl
http://www.pch24.pl

Muszę przyznać, że dość podejrzliwie odnoszę się do narodowości „Irańczyka”. Irańczycy to ludzie o wysokiej kulturze, na ogół nie posuwający się do takich czynów.
Admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s