Co się dzieje w Europie i w USA – 14.07.2017.

W Polsce nic się nie zmieniło. Mamy teraz kolejne awantury, które popieramy: ratujemy przemysł militarny USA i Izraela. Bo mamy dobre serduszko – pisze pani Tiamat.

Nie zawadzi dyskutować. Nasze opinie bywają podobne, takie same, a często skrajnie różne. Wynika to z wielu powodów: przede wszystkim osobistych doświadczeń i stopnia samokształcenia. Gdy się zaczęła awantura o Koran, to przede wszystkim poszłam do sklepu i kupiłam Koran, by zobaczyć, co to za diabeł. Religia katolicka nie zabrania mi ‚podglądać’ innych religii, jako że chrześcijaństwo jest starsze od islamu.

Pierwsze, co mnie uderzyło, to podobieństwo do Biblii. Okazało się, że Pięcioksiąg Mojżeszowy jest częścią i Biblii, i Koranu. Mieszkałam kilka lat na Bliskim Wschodzie, wtedy gdy dużo Polaków pracowało w Libii i Iraku. Nawiązaliśmy przyjaźnie. Miałam studentów z Syrii i z Iraku, przyjaciół z Libii, a teraz moim lekarzem jest muzułmanin z Mumbaju.

Rozpad Jugosławii

Czemu staram się zrozumieć ten ‚szał religijny’ w polityce zagranicznej coraz to słabszych rządów? – Przecież cała Polska kochała Czeczeńców- islamistów! I to tylko dlatego, że mordowali chrześcijan.

Polska w Radzie Bezpieczeństwa, kiedy akurat miała swą roczną kadencję, zaproponowała wolne państwo muzułmańskie w Europie! Przecież tego się nie wyprzemy. Mamy Bośnię i Kosowo. I Albanię w NATO. To Polska popierała oderwanie się muzułmańskiej Czeczenii od rosyjskiego terytorium wbrew ludności Czeczenii. To myśmy zbrojnie, czynnie popierali islamistów z Czeczenii, popieranych przez Arabię Saudyjską.

Więc kiedy religia ma dla nas takie ogromne znaczenie? – Zdaniem wielu Polaków zagraża nam teraz chrześcijańska Rosja; w czasie wojny i nawet po wojnie mordowali Polaków chrześcijanie z Ukrainy. Niemcy to nie muzułmanie, a napadli na nas. Nie wiem, jakiego wyznania są Amerykanie, ale to oni wymordowali miliony katolików na Filipinach. W czasie drugiej wojny światowej zrównali z ziemią Manile. Dlaczego niszczą białą Amerykę Południową – przeważnie katolicką?

Opowiadamy o chrześcijańskiej Europie, a wypędziliśmy 9 milionów chrześcijan z Bliskiego Wschodu. I nadal opowiadamy o chrześcijańskiej Europie, a pomagamy niszczyć najstarsze kościoły i cerkwie chrześcijańskie w Syrii. NATO zniszczyło ponad 400 cerkwi w Serbii – Kosowie. I zrobiliśmy to my – członkowie NATO specjalnie. Pomagaliśmy światu pokazać, że w Kosowie nie było żadnej kultury chrześcijańskiej, tylko muzułmańska.

Kogo pilnuje polskie wojsko w Kosowie? Już bedzie 17 lat. Przecież nie Serbów, których wygoniliśmy z Kosowa. Wszystkie miejscowości w Kosowie mają od setek lat serbskie nazwy. Prisztina – stolica to serbska nazwa. Kosowo – serbskie słowo. A polska propaganda opowiadała, że Kosowo należało do Ilirów z Albanii. Mieliśmy nawet takie rozprawy naukowe. Teraz mamy zmowę milczenia.

Nie mam pojęcia czym to się skończy i jakie będą losy Europy. Bardzo mnie to martwi. Ale czy nie rozpędziliśmy się za bardzo z hipokryzją bronienia islamu przeciwko chrześcijaństwu w Bośni, Kosowie, a nawet Albanii? – No to może nas za to zaprzaństwo spotkać kara. Sprzedaliśmy Europę w Jugosławii. Na skutki nie przyszło nam długo czekać.

Europejscy muzułmanie nie rozprzestrzeniają się. Najlepszym przykładem są polscy muzułmanie, którzy mieszkają w Polsce od setek lat. I jakoś nigdy nie mieli po 50 dzieci i nigdy nikomu nie obcinali głów i nie mamy z nimi żadnych kłopotów prawnych, etnicznych czy kulturowych. W Polsce od 600 lat stoją meczety. I są czynne. Komuś przeszkadzają?

Nie ma też takiego demograficznego powodu, żebyśmy przepędzali Libijczyków z Libii i w ogóle Arabów z Bliskiego Wschodu. I nie ma też takiego demograficznego powodu, by Polacy mieszkali w Kanadzie i 8 milionów Polaków nie chciało wrócić do kraju.

W Niemczech muzułmanów zaprosiły powojenne Niemcy, żeby im pomogli odbudować zniszczony kraj i gospodarkę. I właściwie nie było z nimi problemów aż do czasów obecnych, gdy mamy modę na mordowanie zupełnie spokojnych i porządnych przywódców i głowy państwa: Miloszewicz, Kadafi, Ferdynand Marcos, Chavez czy Mosadek. Udało nam się przepędzić Janukowicza. Czy nam się wydaje, że poszkodowane narody nam tego nie pamiętają?

Pamiętam, jak ‚polskie damy’ opowiadały super pierdoły wyssane z żydowskiego palca na temat Imeldy Marcos. Jak można było powtarzać tak niesprawdzone kalumnie i idiotyzmy! To było naprawdę chore.

I pamiętam, jak również niedouczone Polki ubierały niemowlęta w wózkach na kolor pomarańczowy i szły na pochód popierający pomarańczową rewolucję Sorosa na Ukrainie w 2008 roku. Im teraz nie wstyd? – Pewnie nie. Takie głupie, jakie były – takie pozostały. I ich dzieci też nie mają szans.

W Polsce nic się nie zmieniło. Mamy teraz kolejne awantury, które popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela. Bo mamy dobre serduszko.

Napisała: Tiamat

*                        *                         *

Zastanawiam się nad tym, jaka banda rządzi światem i jak gangsterzy w imię narodów urządzają zbójowanie na świecie – pisze pani Tiamat.

– Wiedziałam, że Kushner jest zadłużony po uszy i z teściem jeżdżą do różnych krajów i żebrzą, to jest wymuszają pieniądze, gdy tymczasem znajdują licznych wielbicieli i sympatyków. Mam na myśli przyjęcie Trumpa w Polsce, ale podobne miał też w Arabii Saudyjskiej i Izraelu – widać Polska znajduje się w doborowym towarzystwie.

Zięć Trumpa chciał pożyczyć 500 milionów dolarów od Kataru

Zięć Trumpa Jared Kushner (starszy doradca osobisty teścia) próbował pożyczyć 500 milionów dolarów od członka rodziny królewskiej z Kataru, ale nie dostał. No to zaczął doradzać teściowi, jak należy Katar ukarać.

Kushner, handlarz nieruchomościami, podobnie jak jego teść – kupił wieżowiec w Nowym Jorku przy Piątej Alei nr 666 za 1,8 miliarda dolarów, ale ten wieżowiec jakoś nie chce się spłacać i nie przynosi tyle zysku, ile się biedak spodziewał – podaje „The New York Times”. Ponad 1/4 budynku stoi pusta już od kilku lat i przynosi bardzo poważne straty firmom Kushnera.

W 2015 roku, kiedy Trump ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta, Kushner i jego ojciec namawiali bilionera z Kataru szejka Hamad bin Abdullah AL-Tani (HBJ) na zainwestowanie 500 milionów dolarów w ten wieżowiec (podaje to “The Intercept”). Warunkiem było, że Firmy Kushnera (Kushner Companies) same sobie zarobią resztę pieniędzy na ten zakup.

W marcu tego roku Kushner Companies (Firmy Kusznera) zwróciły się do Chin o pomoc, a konkretnie do chińskiej firmy ubezpieczeniowej Anbang. Firma chińska zgodziła się dostarczyć 5 miliardów dolarów, ale parę tygodni później się wycofała. Szejk Al-Thani też zrezygnował ze ‘współpracy’ i nie chciał pożyczyć tych pieniędzy, ponieważ Kushner nie był w stanie zagwarantować zwrotu pożyczki.

No i wkrótce potem amerykańscy sojusznicy i sąsiedzi Kataru włączając Arabię Saudyjską, Emiraty, Bahrain i Egipt, zerwały przyjazne więzi z Katarem, oskarżając Katar o popieranie terroryzmu. Trump, który wcześniej odwiedził Arabię Saudyjską przyznał się, że to był jego pomysł, by ukarać Katar.

Kushner negocjował również ogromny kontrakt militarny między Arabią Saudyjską i amerykańską firmą zbrojeniową Lockheed Martin, który to kontrakt podpisano w maju w czasie wizyty Trumpa w Arabii Saudyjskiej. Ten kontrakt na 110 miliardów dolarów, podpisany przez króla Salmana i prezydenta USA, był częścią $350-miliardowych inwestycji gospodarczych i militarnych między obydwoma krajami na następne 10 lat – powiedział sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

Amerykańscy spece od analiz oskarżają Kushnera i jego teścia, Donalda Trumpa o to, że zajmują się promowaniem amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, zaogniając konflikty na Bliskim Wschodzie.

PressTV-Trump’s son-in-law sought $500mn loan from Qatar (Zięć Trumpa chciał pożyczyć 500 mln dolarów od Kataru):
http://www.presstv.com/Detail/2017/07/12/528214/Trumps-soninlaw-tried-to-get-500mn-loan-from-Qatar

Przetłumaczyła: Tiamat
http://zygumntbalas.neon24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s