Kiedy media zaczną pokazywać zbrodnie NIEMIECKIE z taka sama zaciętością jak KATYŃ (czytaj: ROSJA)?

Polskie media politycy z nie słabnącą nienawiścią ujadają jak wściekłe psy na ROSJĘ.

Prezydent Gdańska: Naród powinien wyciągać wnioski z historii… Ma pan racje, ale bat skierowany jest jedynie w jedną stronę – na ROSJĘ.

 

 

RASA PANÓW MORDOWAŁA NAWET DZIECI ..

Naród, który nie potrafi wyciągać wniosków z historii, a poprzestaje tylko na wspomnieniach, nie jest narodem mądrym – mówił w sobotę podczas uroczystości na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku z okazji Światowego Dnia Sybiraka, prezydent miasta Paweł Adamowicz. Kij ma dwa końce – od 17 lat pokazuje się tylko tę jedną stronę.

Zapomina się ze na drugim końcu kija są tematy niewygodne i przemilczane..

W polskich obozach jenieckich II Rzeczypospolitej w latach 1920 wyłania się wstrząsający obraz barbarzyństwa. Wykończono w nich od 25 do 35 tys. jeńców Rosyjskich

25-35 tysięcy – to i tak jest to liczba większa, niż liczba polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku w Katyniu przez NKWD. Z tą różnicą, że żaden samolot z prezydentem na pokładzie nie zawadził jeszcze o drzewo we mgle przed uroczystością rocznicową upamiętniająca ten mord.

Dlaczego nie powstał jeszcze ani jeden pomnik?

Dlatego też ich historia zasługuje na chwilę uwagi. Na Polskiej ziemi pochowanych jest 600 tys żołnierzy radzieckich. Oddali to, co najcenniejsze – życie – wyzwalając naród POLSKI z pod strasznej 6-letniej okupacji NIEMIECKIEJ>.

A należy dodać, że los radzieckich żołnierzy był dużo gorszy, niż polskich oficerów rozstrzelanych w Katyniu. Nie zostali oni bowiem uśmierceni strzałem w tył głowy, lecz zagłodzeni, wyziębieni, powoli umierali w męczarniach z głodu i chorób

Światowy Dzień Sybiraka obchodzony jest w rocznicę napaści armii rosyjskiej na Polskę 17 września 1939 r. Uroczystość odbyła się przed pomnikiem Golgoty Wschodu.

Kiedy będą uroczystości golgoty wywiezionych na roboty wziętych z łapanek Polaków, wysiedlonych w głąb NIEMIEC?

Liczba Polaków wysiedlonych oraz wyrugowanych z rodzinnych miejscowości przez Niemców w latach 1939-1944 

NAZWA TERYTORIUM           LICZBA WYSIEDLONYCH
 Kraj Warty                  630 tys.
 Śląsk                     81 tys.
 Pomorze                 120–170 tys.
 Okręg białostocki               28 tys.
 Rejencja ciechanowska             25 tys.
 Wysiedlenia „dzikie” (głównie Pomorze)   30–40 tys.
 Ziemie wcielone (łącznie)        918–928 tys.
 Zamojszczyzna              100–110 tys.
 Generalne Gubernatorstwo (poligony)     171 tys.
 Warszawa (po powstaniu warszawskim)   500–600 tys.
 Razem na terenach okupowanych    1 milion 689 tys.

Gdy latem 1944 r. Armia Czerwona znalazła się w odległości ok. 200 km od Auschwitz, Niemcy wywieźli z obozu na zachód ok. 65 tys. więźniów, w tym niemal wszystkich Polaków i jeńców radzieckich. Kolejna GOLGOTA.

Marsze śmierci

Do rozkazów komendanta Auschwitz-Birkenau SS-Sturmbannführera Richarda Baera esesmani stosowali się precyzyjnie: tych, którzy nie mogli już iść, zabijali na miejscu. Spośród 60 tys. więźniów, których 10 dni przed wyzwoleniem obozu pognali na zachód,

Ta GOLGOTA marszu śmierci ze wszystkich obozów Auschwitz szacuje się na 9 do 15 tys. zgonów – ludzie umierali z zimna, wyczerpania, głodu i przede wszystkim zakatowani lub zastrzeleni przez eskortujących ich esesmanów.

Prezydencie GDAŃSKA – z Syberii się wracało, ale a obozów koncentracyjnych wychodziło się kominem…

DLACZEGO NIE nagłaśnia się tych makabrycznych tragedii, nie robi się w podobnym stylu uroczystości?

25 stycznia 1945 r. z obozu koncentracyjnego Stutthof na Mierzei Wiślanej Niemcy wyprowadzili około 11 tys. więźniów i pognali ich w kierunku Gdańska, a potem Lęborka; po drodze życie stracił co dziesiąty więzień. Obóz w Stutthofie ostatecznie został zlikwidowany w kwietniu 1945 r., gdy Niemcy drogą morską zdołali wywieźć na Hel ponad 4 tys. pozostałych przy życiu. Gdy 9 maja obóz zajęli żołnierze radzieccy, znaleźli tylko 140 więźniów.

7 kwietnia 1945 r. w podobny sposób esesmani ewakuowali obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie – z ponad 30 tys. więźniów zabili co trzeciego. Po masowych egzekucjach ci, którzy pozostali przy życiu, opanowali obóz jeszcze przed nadejściem Amerykanów.

26 kwietnia Niemcy zlikwidowali też obóz w Dachau pod Monachium, skąd pognali na południe 7 tys. więźniów. Każdy, kto nie był w stanie maszerować, był mordowany w obozie. Amerykańscy żołnierze oswobodzili Dachau 29 kwietnia, a na początku maja uwolnili więźniów z kolumn zmierzających ku miasteczku Tegernsee, około 80 km na południe od Dachau.

RAZEM 52 tys. więźniów.

Polskie Golgoty z rąk niemieckich

Miejsca największych pacyfikacji, do których doszło na terenach znajdujących się w obecnych granicach Polski to: Borów i sąsiednie wsie w Lasach Janowskich (od 0,8 tys. do 1,3 tys. ofiar), Aleksandrów (579 ofiar), Lipniak-Majorat (448 ofiar), Krasowo-Częstki (257 ofiar), Józefów Duży (217 ofiar), Skłoby (216 ofiar), Michniów (204 ofiary), Smoligów (ok. 200 ofiar), Złoczew (ok. 200 ofiar), Sochy (183 ofiary), Kitów (174 ofiary), Poturzyn (162 ofiary), Jamy (152 ofiary), Rajsk (149 ofiar), Wanaty (108 ofiar), Olszanka (103 ofiary), Jabłoń-Dobki (93 ofiary), Skałka Polska (91 ofiar), Różaniec (89 ofiar), Szarajówka (58 ofiar).

Z wielu przyczyn nieznana pozostaje wciąż liczba wsi spacyfikowanych przez Niemców lub ich kolaborantów na Kresach Wschodnich[42]. Historycy zazwyczaj podają, iż było ich „bardzo wiele”. Miejsca największych pacyfikacji, do których doszło na ziemiach kresowych to: Huta Pieniacka (0,6 tys. do 1,5 tys. ofiar), Chodaczków Wielki (862 ofiary), Palikrowy (365 ofiar), Jezierce (ok. 360 ofiar), Szaulicze (336 ofiar).

Kolejne GOLGOTY

Masowe mordy podczas tłumienia powstania warszawskiego – do których dochodziło przede wszystkim na warszawskiej Woli (Rzeź Woli, ok. 65 tys. ofiar), Ochocie (Rzeź Ochoty, ok. 10 tys. ofiar) oraz w Śródmieściu Południowym (egzekucje w „dzielnicy policyjnej”, od 5 tys. do 10 tys. ofiar). Na mniejszą skalę do zbiorowych egzekucji dochodziło ponadto w części północnego Śródmieścia (w rejonie pl. Teatralnego, w Halach Mirowskich, na Powązkach), jak również na Starym Mieście, Mokotowie, Powiślu, Górnym Czerniakowie i Marymoncie.

Wyszukałem kilka przykładów tyt. które opisują sprawę Katynia czy Syberii: lata 2016/2017.
http://dzieje.pl/aktualnosci/prezydent-gdanska-narod-powinien-wyciagac-wnioski-z-historii

Zobacz podobne z tej kategorii

W Lublinie uczczono pamięć Polaków deportowanych na Sybir

W Krakowie spotkanie w 77. rocznicę pierwszej sowieckiej deportacji Polaków
http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/01/12/ofrenzywa-styczniowa-wojsk-radzieckich-media-zaklecie-milcza-lub-opowiadaja-o-kolejnej-okupacji/

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć Polaków wywiezionych 77 lat temu w głąb ZSRR

Gdzie jest minuta ciszy poświęcona wyzwoleniu Warszawy?
http://okres-prl.blog.onet.pl/2016/05/08/polacy-maja-bardzo-krotka-pamiec-polak-nawet-po-szkodzie-nie-wyciaga-pozytywnych-wnioskow/

(…)

[W oryginale więcej zdjęć – admin]

http://okres-prl.blog.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s