List otwarty o opamiętanie

Burzenie pomnika Iwana Koniewa przez barbarzyńców

Pokaz polskiego barbarzyństwa oraz wdzięczności.

Dowódca Armii marszałek Iwan Koniew. Został odznaczony przez Elżbietę II i Jana Pawła II. Iwana Koniewa udekorowano najwyższymi odznaczeniami państwowymi jego kraju, a także mnóstwem orderów zagranicznych, w tym najwyższym odznaczeniem Stanów Zjednoczonych – Orderem Honoru i francuską Legią Honorową.

Ostatnią nagrodę – „Order Oczyszczającego Źródła” – wręczył wdowie po marszałku – Antoninie Wasyljewnie, przed stuletnią rocznicą urodzin marszałka, brytyjski minister obrony. Tym krzyżem, który pojawił się w Wielkiej Brytanii jeszcze w czasie Średniowiecza, na całym świecie wyróżniono niewiele ponad 20 osób.

LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

NARÓD, KTÓRY NISZCZY POMNIKI HISTORII, JAKA BY ONA NIE BYŁA, JEST NARODEM BARBARZYŃSKIM, POMNIKI STAWIA SIĘ KU PAMIĘCI LUB KU PRZESTRODZE NARODÓW.

POLSKA Wpisuje się w Niemieckie barbarzyństwo

Nowy Sącz

POZOSTAŁO PUSTE MIEJSCE – ZARAZA OPANOWAŁA POLSKĘ ROZDRAPYWANIE JAK HIENY GROBÓW ROSYJSKICH

Likwidacja mogił na terenie małopolski to odrażające znieważenie miejsca spoczynku zmarłych, to niszczenie historii, jest to zbrodnia na tych żołnierzach, co oddali życie walcząc z OKUPANTEM NIEMIECKIM …

DO KLERU – POLSKA LUDOWA ODGRUZOWAŁA I OBUDOWAŁA WAM KOŚCIOŁY.

Marszałek KONIEW URATOWAŁ WAM KRAKÓW – kościół Mariacki i perłę Wawel – oraz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz Klasztoru OO. Paulinów Jasna Góra.

Nikt z was szanowni księża, biskupi, zakonnicy nie przeciwstawił się zdemontowania pomnika marszałka. Był to grzech zaniechania. Czas z ambon powiedzieć „nie” dla demontowania pomników żołnierzy armii radzieckiej i polskiej.

„Władze kościelne – pisze Garlicki – są w posiadaniu zapisu wskazującego na prośbę papieża Piusa XII do prezydenta Roosevelta w sprawie jego interwencji u Stalina, by podjęte w styczniu 1945 działania ofensywne Armii Radzieckiej starały się ocalić dwa święte miasta w Polsce: Kraków i Częstochowę.”

(…)

 

Jeden z komentarzy:

Cześć >>laseroenigmosensor<<. Burzenie pomnika tego zasłużonego dla tego miasta człowieka jest w istocie chuligańskim wyczynem, ale równie po bandycku postąpiły władze Krakowa w dniu 8.05.1992 roku odbierając mu pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Miasta, a on tam powinien mieć swoje szczególne miejsce, bo gdyby nie on i jego żołnierze (sami piechurzy – bo Kraków został ręcznie wzięty [żadnego ciężkiego sprzętu, pojazdu bojowego]) to wtedy w ’45 roku Kraków byłby w gruzach (jak np. Gdańsk).

Można wszystko zohydzić można wszystko zniesławić opluć, zdeptać zniszczyć wszystkie autorytety. Ale najbardziej żałosne ze dokonują to ludzie młodzi, których nawet nie było w planie oraz ludzie potomkowie wyklętych lub rodem z IPN… Rasa panów niszczyła pomnik Mickiewicza.

PO PIS podobnie postępuje barbarzyńsko z pomnikami, które są historią są symbolem przelanej krwi ponad 600 tyś żołnierzy armii radzieckiej oraz tysięcy żołnierza POLSKIEGO.

Takie barbarzyńskie działania zawsze maja przykre konsekwencje zemsty na naszym narodzie….OPAMIĘTANIA.

Śmierć Żołnierska jest święta.
I każdy odruch nienawiści
Podlega karze.
Czy wrogiem był, czy bliźnim?

Jednak szacunek musimy nieść
Im w darze.

Za http://okres-prl.blog.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s