Środowiska LGBT w szoku. Trump wydał zakaz dla transseksualistów.

Swoją najnowszą decyzją Donald Trump rozwścieczył środowiska LGBT na całym świecie. Po konsultacjach przeprowadzonych ze swoimi doradcami zarządził on zadziwiający zakaz dotyczący osób transseksualnych.

O kontrowersyjnej [??!?!??! – admin] decyzji tradycyjnie poinformował obywateli na Twitterze.

– Po konsultacji z moimi generałami oraz ekspertami wojskowymi proszę przyjąć do wiadomości, że rząd Stanów Zjednoczonych nie zaakceptuje, ani nie pozwoli na służbę wojskową osób transseksualnych w amerykańskiej armii – napisał bezpośrednio na jednym z portali społecznościowych Donald Trump. W kolejnym poście wytłumaczył otwarcie swoją decyzję.

– Nasze wojsko musi być skupione na odnoszeniu wielkich zwycięstw i nie może być obciążane ogromnymi kosztami medycznymi i chaosem, które osoby transpłciowe mogłyby wnieść do służby. Dziękuję – zakończył stanowczo wypowiedź Trump.

Jego stanowisko oburzyło przedstawicieli środowisk LGBT, ale także wielu obywateli, którzy nie mają z nim nic wspólnego. Według nich działania prezydenta są po prostu ograniczeniem wolności stanowiącej jedną z najważniejszych amerykańskich wartości.

http://pikio.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s