Francuscy rzeźnicy proszą władze o ochronę przed wegańskim terroryzmem

Francuscy rzeźnicy coraz głośniej narzekają na ataki ze strony wegan, którzy w ostatnich miesiącach zdewastowali kilka sklepów mięsnych. Francuska Konfederacja Rzeźników (CFBCT) domaga się, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewniło ochronę przed agresywnymi weganami.

W kwietniu, w regionie administracyjnym Hauts-de-France w północnej części Francji, kilka sklepów mięsnych zostało zniszczonych i pomalowanych sztuczną krwią. Weganie organizowali również akcje przeciwko zabijaniu zwierząt w południowej części Oksytanii.

Przedstawiciele CFBCT, którzy reprezentują około 18 tysięcy rzeźników w całym kraju oczekują pomocy rządowej, aby powstrzymać agresywnych wegan przed atakami na sklepy mięsne, prześladowaniem pracowników i narzucaniem swojej ideologii.

W ostatnich latach, we Francji odnotowuje się wyraźny spadek sprzedaży mięsa, co ma związek ze zmianami w nawykach żywieniowych. Coraz więcej osób rezygnuje z mięsnej diety i przechodzi na wegetarianizm lub na weganizm.

Niektórzy zaczynają przedstawiać skrajne zachowania – w marcu, sąd nałożył karę więzienia w zawieszeniu na weganina za jego wpis na Facebooku, w którym napisał, że śmierć pracownika rzeźni w wyniku niedawnego islamskiego ataku terrorystycznego jest sprawiedliwością i nie ma wobec niego żadnego współczucia.

https://zmianynaziemi.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s